banner6

Sahte emlakçılıktan servet kazandı

banner37

Lefkoşa’da sakin zanlı Shadi Rami Cafer, yabancı uyruklu 6 kişiden, henüz kimin olduğu belirlenemeyen 6 farklı konutu kiralayacağı beyanında bulunup, sahtekarlıkla para temin ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Sahte emlakçılıktan servet kazandı
banner150

banner150

banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin zanlı Shadi Rami Cafer, yabancı uyruklu 6 kişiden, henüz kimin olduğu belirlenemeyen 6 farklı konutu kiralayacağı beyanında bulunup, sahtekarlıkla toplam 6 bin 625 sterlin ve 4 bin 200 dolar nakit parayı aldığı gerekçesiyle tutuklandı.

   Cafer, dün sabah “Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine ilk etapta 1 gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Behrat Mavioğlu’nun tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Sultan Erboy, 17.12.2022 tarihinde zanlı Shadi Rami Cafer’in Yenikent bölgesinde bulunan ve henüz tespit edilemeyen aslında başkasının oturmakta olduğu evi kendisine kiralayacağını söyleyip, sahte bir beyanda bulunarak müşteki Abdullah Arif Osman’dan bin 700 dolar nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini kaydetti.

   Sultan Erboy, 24.02.2023 tarihinde zanlının, Marmara bölgesinde bulunan ve henüz tespit edilemeyen aslında başkasının oturmakta olduğu evi kendisine kiralayacağını söyleyip sahte bir beyanda bulunarak müşteki Hussein Abbas’tan 2 bin 500 dolar nakit parayı sahtekarlıkla temin etmekle methaldar olduğunu belirtti.

   Erboy, yine zanlının 09.03.2023 tarihinde Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan ve henüz tespit edilemeyen aslında başkasının oturmakta olduğu evi kendisine kiralayacağını söyleyip, sahte bir beyanda bulunarak müşteki Nancy Lımbu’dan 820 sterlin nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini kaydetti.

   Erboy, 15.03.2023 tarihinde zanlının, Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan ve henüz tespit edilemeyen aslında başkasının oturmakta olduğu evi, kendisine kiralayacağını söyleyip, sahte bir beyanda bulunarak müşteki Cokev Temıtope’den 2 bin 250 sterlin nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini mahkemeye aktardı.

   Erboy, zanlının 16.03.2023 tarihinde yine Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan ve henüz tespit edilemeyen aslında başkasının oturmakta olduğu evi, kendisine kiralayacağını söyleyip, sahte bir beyanda bulunarak müşteki Gabriel Sınkamba'dan bin 620 sterlin nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini kaydetti.

   Erboy, yine zanlının 17.03.2023 tarihinde, Gönyeli bölgesinde bulunan ve henüz tespit edilemeyen aslında başkasının oturmakta olduğu evi, kendisine kiralayacağını söyleyip, sahte bir beyanda bulunarak müşteki Nashwa Abdulrafe’den bin 935 sterlin nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğine vurgu yaptı.

   Meseleyle ilgili olarak polise 22.03.2023 tarihinde şikâyet gelmesi üzerine soruşturma başlatıldığını söyleyen Erboy, zanlının Lefkoşa’da tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

   Erboy, meselenin tahkikatının yeni başladığını, sahte bir beyanda bulunarak müştekilerden almış olduğu toplam 6 bin 625 sterlin ve 4 bin 200 dolar nakit paranın henüz bulunamadığını mahkemeye aktardı.

   Zanlının müştekilere sahte bir beyanda bulunarak göstermiş olduğu evlerin tespit edileceğini, aranan emareler ve alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2023, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104