Sahte evrakla, bir kişiyi 22 bin TL borçlandırdılar

banner37

Girne’de 2016 yılı Mart ayında bir GSM şirketinden M. G.’nin bilgisi dışında adına sözleşme yapıp, iki cep telefonu alan Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü tutuklandı

Sahte evrakla, bir kişiyi  22 bin TL borçlandırdılar
banner90
banner8

Meyil AVCAN

   Girne’de 2016 yılı Mart ayında bir GSM şirketinden, M. G. isimli biri adına bilgisi dışında sözleşme yaparak, iki adet cep telefonu alıp, 22 bin TL borçlandıran Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü, mahkeme emriyle tutuklandı.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Kader Çamlıbelli, tanık olarak dinlendi.

   “Sahte Evrak Düzenleme” suçundan methaldar olan zanlıların hakkında bir günlük tutukluluk emri verildi. Polis, sahte evrakla alınan iki adet Iphone 6 Plus marka cep telefonunu ise henüz bulamadı.

Müşteki, zanlıları tanımıyor

   Polis Kader Çamlıbelli, müştekinin önceki gün polise giderek, yaptığı şikâyette 2016 yılı içerisinde kendisinin bilgisi dışında adına yapılan sözleşmeyle iki adet cep telefonu alındığını, adına 22 bin TL borç çıkarıldığını belirttiğini, borç dolayısıyla da kendisine dava açıldığını anlattığını söyledi. Çamlıbelli, şikâyet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlı Alpaslan Yörü’nün müştekiye ait kimlik fotokopisiyle, evrakları söz konusu GSM şirketine verip sözleşme imzaladığını, müştekiye verilmek üzere iki adet cep telefonu alındığının belirlendiğini ifade etti.

   Çamlıbelli, zanlı Yörü’nün ifadesinde o dönemde birçok arkadaşına aracı olup cihaz aldığını, cihazları ilgili kişilere teslim ettiğini, kimse adına imza atmadığını, müştekinin kimlik fotokopisini zanlı Ferhat Kaya’nın kendisine verip, cihaz alması için yardım istediğini söylediğini iddia ettiğini aktardı.

   Zanlı Yörü’nün gönderilen kimlik fotokopisiyle sözleşme yapılmasına yardımcı olduğunu, sözleşmeyi müştekiye imzalatması için zanlı Kaya’ya verdiğini iddia ettiğini belirten polis, zanlı Yörü’nün ifadesinin devamında Kaya’nın imzalı bir şekilde sözleşmeyi kendisine geri getirdiğini, bunun üzerine iki telefonu Kaya’ya teslim ettiğini anlattığını kaydederek, bu iddiaların müştekiye sorulduğunu söyledi.

   Polis memuru, müştekinin ne Farhat Kaya ne de Alpaslan Yörü isimli şahısları tanımadığını söylediğini belirterek, zanlılar Kaya ile Yörü’nün tutuklandığını ve aleyhlerine soruşturma başlatıldığını kaydederek, müşteki adına alınan iki adet Iphone 6 Plus marka cep telefonunun akıbetinin ise belli olmadığını söyledi.

   Soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların ifadesinin araştırılacağını aktaran tahkikat memuru, her iki zanlının da ilk etapta bir gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, polisin talebini uygun bularak, talep doğrultusunda her iki zanlının da poliste bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75