banner6

Sahte kimliklere 3 bin Euro ödemişler

banner37

Sahte kimliklere 3 bin Euro ödemişler
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Metehan Sınır Kapısı’nda adlarına düzenlenen sahte Belçika kimlik kartlarıyla Güney Kıbrıs’a geçiş yapmak isteyen iki kişi yakalandı.

   G.A. (E-44) ve Ş.A. (E-52) isimli iki zanlının, Türkiye’den yasal yolla gelerek KKTC’ye giriş yaptıkları ve beraberinde getirdikleri sahte Belçika kimlik kartlarını ise Türkiye’de 3 bin Euro’ya satın aldıkları belirtildi.

   “Sahte evrak düzenleme” ve “Sahte evrakı tedavüle sürme” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine üçer gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler tanık olarak polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 27.03.2022 tarihinde KKTC’ye yasal giriş yapan iki zanlının, saat 11.30 raddelerinde Metehan Kara Giriş Çıkış Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a tasarruflarında bulundurdukları ve Türkiye’de 3 bin Euro para karşılığında temin ettikleri adlarına isdar olunan sahte Belçika kimlik kartlarını görevli muhaceret memuruna ibraz edip tedavüle sürdüklerine vurgu yaptı.

   Zanlıların suçüstü tutuklandığını ve suç ortakları olup olmadığının araştırılacağını belirten Ergüleç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110