Sahte kuyumcu, 5 ay sonra yakalandı

banner37

Gazimağusa’da ekim ayında yalan beyanla M.Z.U.’dan 5 bin TL nakit para ve 1 adet 22 ayar altın bileziği alıp kayıplara karışan ve önceki gün Girne’de yakalanan İ.B., paraları harcadığını, altını da sattığını itiraf etti

Sahte kuyumcu,  5 ay sonra yakalandı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, 2020’nin ekim ayı içerisinde M.Z.U.’ya kuyumcu olduğunu söyleyerek, Türkiye’den uygun fiyata altın getirme vaadiyle 5 bin TL nakit parasını ve tamir edeceği yalanıyla da 1 adet 22 ayar altın bileziğini alarak kayıplara karışan İ.B., öneki gün Girne’de yakalandı.

‘Emanetçi tarafından sirkat’ suçundan tutuklanan 55 yaşındaki İ.B., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeller’in huzuruna çıkarıldı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının, DAÜ’deki bir yurdun ortağı olan M.Z.U.’dan aldığı parayı harcayıp, altını sattığı beyanını dile getirdi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselenin tahkikat memuru olan ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Ersoy Saydağ’ı yeminli şahadete çağırdı.

  Tanık polis Ersoy Saydağ, zanlının, 21 Ekim 2020’de, M.Z.U.’ya kuyumcu olmadığı halde, kendisini kuyumcu olarak tanıtıp, adı edilene Türkiye’den beğendiği 10 adet muhtelif çeşitteki altını 50 bin TL’ye getireceğini beyan edip, 5 bin TL parayı sahtekarlıkla temin ettiğini anlattı.

Ersoy Saydağ, ayrıca, M.Z.U.’nun küçültmek için verdiği 22 ayar bileziği tamir etmek için alarak sirkat eden zanlıyı, 10 Aralık 2020’de polise yapılan şikayet üzerine, 28 Mart’ta Girne’de tespit ettiklerini anlattı.

Saydağ, altını satıp, parayı harcadığını kaydeden zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını neticelendiremediğini, kayıp emarelerin bulunduğunu ifade ettikten sonra, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ilk nazarda suçla bağlantısı olan zanlının tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75