‘Sahte mühür’ zanlıları cezaevinde

banner37

Üniversitelere ait ıslak ve soğuk mühürler, bakanlıklar, TC ve Nijerya Büyükelçiliklerine ait de damga mühürleri bulunan Muhammad Tahir Idrıs ve Abdulrahman Bello’nun aleyhindeki soruşturma tamamlandı

‘Sahte mühür’ zanlıları cezaevinde
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat yakınlarında meydana gelen trafik kazasında araçlarında, ülkedeki çeşitli üniversitelere ait ıslak ve soğuk mühür, bakanlıklar ile TC ve Nijerya Büyükelçiliklerine ait de damga mühürleri bulunan yabancı uyruklu iki kişi yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Sahte Mühür Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Muhammad Tahir Idrıs ve Abdulrahman Bello dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Civisilli, 3 Ekim’de saat 11.00 raddelerinde Haspolat-Lefkoşa anayolunun birinci kilometresinde zanlı 2 Abdullahi Bashır Bakarı’nın kirasında bulunan ve zanlı 1 Muhammad Tahir Idrıs’ın kullanmakta olduğu ZPK 686 plakalı araçla bir trafik kazası yaptığını belirtti.

   Polis memuru İzlem Civisilli, kaza mahalline giden polis ekipleri tarafından aracın arka koltuğunda 7 adet ıslak ve 3 adet soğuk olmak üzere KKTC’de faaliyet gösteren çeşitli üniversitelere, bakanlıklara ve TC Büyükelçiliği ile Nijerya Büyükelçiliği’ne ait damga mühürleri bulunup emare olarak alındığına dikkat çekti.

Muhammad Tahır Idrıs’ın mühürleri Abdulrahman Bello için getirdiğini itiraf etmesi üzerine Bello’nun da tutuklandığını anlatan Civisilli, meseleyle ilgili başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirterek, iki zanlının da tutuklu yargılanmasını talep etti.

banner134

   Yargıç Temay Sağer, zanlıların 45 günü aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75