banner6

Sahte paraları nereden temin ettiği araştırılıyor

banner37

Marketten yaptığı alışverişin ödemesini sahte 50 ABD Doları ile yapmakla suçlanan ve üzerinde de 2 adet daha 50 dolarlık sahte banknot bulunan W.A.’nın tutukluluk süresi 2 gün daha uzatıldı

Sahte paraları nereden temin ettiği araştırılıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
İran’dan ülkemize öğrenci statüsünde gelen ve market alışverişini sahte 50 ABD Doları ile yapmakla suçlanan zanlı W.A.’nın tutukluluk 2 gün daha süresi uzatıldı.
“Sahte para tasarrufu, Sahte parayı tedavüle sürme, Sahte davranışla kredi temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, 18.09.2021 tarihinde saat 11.30 raddelerinde Lefkoşa’da sakin zanlının eve çağırmış olduğu market malzemelerine ödeme yapmak için tasarrufunda bulundurduğu sahte olan MB 29155341 A seri numaralı 50 dolar parayı Lefkoşa’da sakin Muhammed Kürşat Gök’e vererek tedavüle sürüp, sahtekarlıkla mal temin ettiğine vurgu yaptı.
Sevinç, zanlının üzerinde yapılan aramada iki adet sahte 50 dolar banknot bulunup bahse konu paraların emare alındığını kaydetti. Sevinç, zanlının 18.09.2021 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını anlattı.
Tahkikatın devam ettiğini belirten Sevinç, konu sahte paraların temini ile ilgili araştırma yapılması gerektiğine vurgu yaptı.
Sevinç, zanlının tahkikata ve alınması gereken ifadelere etki etme olasılığı bulunduğundan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Mine Ozankaya, istenen tutukluluk süresine onay verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104