banner6

Sahte pasaportla KKTC'ye geçmeye çalıştılar

banner37

Lübnan ve Suriye uyruklu iki kişinin, sahte Tunus pasaportlarıyla Kermiya (Metehan) Geçiş Kapısı’ndan KKTC’ye geçmeye çalıştıkları, ancak geçemeyince Kıbrıs Rum polisinin kontrol noktasında tutuklandıkları bildirildi.

Sahte pasaportla KKTC'ye geçmeye çalıştılar
banner151 banner143

Fileleftheros gazetesi, Kıbrıs Rum polisinin kontrol noktasında iki şahsa kimlik ve pasaport sorulduğunu, şahısların beraberlerinde pasaport taşımadıklarını söylediğini, bunun üzerine polisin, iki şahsın üzerinde yaptığı aramada, iç çamaşırlarının içinde sahte pasaportları bulduğunu yazdı.

Habere göre iki şahıs, polise verdikleri ifadede, sahte pasaportları Güney Kıbrıs’ta, tanımadıkları Arap uyruklu bir kişiden bin Euro karşılığında temin ettiklerini, bu pasaportlarla KKTC’ye geçmeye çalıştıklarını, ancak pasaportları gösterdiklerinde, KKTC polisinin bu pasaportları kabul etmediğini ve bu nedenle pasaportları iç çamaşırlarına sakladıklarını söyledi.

Haberde, iki şahsın dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldıkları ve aleyhlerinde 6’şar günlük tutuklama emri verildiği belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 11:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104