Sahte pasaportla yurtdışına gidecekti

banner37

Pakistan vatandaşı olan A. K., adına düzenlenmiş sahte İngiltere pasaportu ile Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalandı

Sahte pasaportla yurtdışına gidecekti
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan sahte İngiltere pasaportu ile çıkış yapmak isteyen Pakistan vatandaşı A. K., tutuklandı ve “Sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürmek” suçlamalarıyla dün mahkemeye çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.


banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 04.12.2020 tarihinde, saat 03.00 sıralarında Ercan Havaalanı’nda zanlı A. K.’nin (E-22), tasarrufunda bulundurduğu kendi adına sahte olarak düzenlenmiş İngiltere pasaportunu KKTC’den çıkış yapmak amacı ile görevli memura vermek suretiyle tedavüle sürdüğünün tespit edildiğini belirtti.


Polis memuru Kozal Debreli, tahkikatın devam ettiğini söyleyerek, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman hancer
Osman hancer - 2 ay Önce

Tam bir keşmekeş.Hic değilse başka bir ülke veya güneydeki uygulamalara göre bir tüzük olsa belki daha iyi olurdu. Böyle bir tüzük asla yürümez

SIRADAKİ HABER

banner75