Sahte PCR soruşturması devam ediyor

banner37

Bülent Ersoy’un orkestra elemanlarına sahte PCR testi belgesi hazırlanmasıyla ilgili belediye çalışanı Y.T., otel çalışanı M.Ö. ve otelin genel müdürü S.L.’nin tutukluk süresi 3 gün uzatıldı

Sahte PCR soruşturması devam ediyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Sanatçı Bülent Ersoy’un, 21 orkestra elemanının sahte PCR test sonucu belgeleriyle KKTC’ye gelmelerini sağlamakla suçlanan  belediye çalışanı Y.T., dağıtımını sağlayan otel çalışanı M.Ö. ve otelin genel müdürü S.L. dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerinde üç gün ek tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti. 


Kuşcuoğlu, zanlıların  “Evrak sahteleme” ve “Sahtelenmiş evrağı tedavüle sürme” suçlarına methaldar olduğunu belirtti.


Polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, 28 Ağustos 2021 tarihinde saat 09.15 raddelerinde Ercan Havalimanı’nda, Bafra’da bir otelde aynı gün Bülent Ersoy’un vereceği konserde orkestra ekibi olarak görev yapmak için gelen 21 zanlının, 26 Ağustos tarihli sahte olarak adlarına düzenledikleri KKTC Sağlık Bakanlığı’na ait PCR testlerini KKTC’ye giriş yapabilmek için havalimanında görevli memura verip, tedavüle sürdüklerini, sahte davranışla kayıt temin etmeye teşebbüs ettikleri sırada tespit edilerek tutuklandıklarını anımsattı.


Kuşcuoğlu, meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturmada İskele’de sakin zanlı Y.T.’nin 21 zanlı adına sahte olarak düzenlenen negatif PCR test sonuçlarını WhatsApp üzerinden M.Ö.’ye, M.Ö’nün de sahte test sonuçlarını orkestra şefi O.Ö.’ye gönderdiğinin tespit edildiğini kaydetti.


Kuşcuoğlu, zanlı Y.T.’nin verdiği ek ifadede, kendisini otelin genel müdürü S.L.’nin arayıp, casinoya çağırarak, 21 kişinin kimlik fotokopilerini verip, işlemlerin hızlandırılmasını istediğini itiraf ettiğini anlattı.


Kuşcuoğlu, meseleyle ilgili 14 ifade temin edildiğini, iki ifade daha alınması gerektiğini ve otelden kamera görüntüsü alınması gerektiğini kaydetti.

banner134


Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, aranan emareler ve alınacak ifadeler olduğunu belirten Kuşcuoğlu, zanlıların  aleyhine üç günlük tutukluluk emri talep etti.


Zanlı S.L.’nin avukatı Erdal Öncü, müvekkilinin söz konusu olayla herhangi bir bağı olmadığını savunup, tutukluluk talebine itiraz etti.


Yargıç Hazal Hacımulla, duruşma neticesinde zanlıların aleyhinde yürütülen soruşturmanın bir bütün olarak yürütüldüğüne bulgu yaptı.


Hacımulla, alınacak ifadeler, aranan emareler olduğuna vurgu yapıp, itirazı reddetti ve zanlıların üç gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88