Sahte PCR soruşturmasında zanlı sayısı ikiye çıktı

banner37

Bülent Ersoy’un orkestra elemanlarına sahte PCR testi belgesi hazırlanmasıyla ilgili belediye çalışanı Y.T.’nin ardından otel çalışanı M.Ö. de tutuklandı

Sahte PCR soruşturmasında zanlı sayısı ikiye çıktı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

“SONUÇLAR M.Ö.’YE GÖNDERİLDİ”… Y.T. ve M.Ö.’yü dün mahkemeye çıkaran polis, 21 müzisyen için hazırlanan sahte PCR test sonuçlarını Y.T.’nin WhatsApp üzerinden otel çalışanı M.Ö.’ye, M.Ö.’nün de bu sonuçları orkestra şefi O.Ö.’ye gönderdiğinin, orkestra şefinin de sonuçları orkestranın WhatsApp grubunda paylaştığının tespit edildiğini belirtti. Mahkeme her iki zanlı aleyhine de 2 gün tutukluluk emri verdi.

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un 21 kişilik orkestra ekibinin sahte PCR testlerini hazırladığı gerekçesiyle tutuklanan İskele Belediyesi Sağlık Şubesi’nde görevli ve PCR testlerinden sorumlu olduğu öğrenilen zanlı Y.T.’nin ardından otel çalışanı zanlı M.Ö. de tutuklandı.

İki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve her ikisi aleyhine de devam eden soruşturma çerçevesinde ikişer günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, zanlılar Y.T. ve M.Ö.’nün “Evrak sahteleme, Sahtelenmiş evrağı tedavüle sürme” suçlarına methaldar olduklarını belirtti.

Polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, 28 Ağustos 2021 tarihinde saat 09.15 raddelerinde Ercan Havalimanı’nda, Bafra’da bir otelde aynı gün Bülent Ersoy’un vereceği konserde orkestra ekibi olarak görev yapmak için gelen 21 zanlının, 26 Ağustos tarihli sahte olarak adlarına düzenledikleri KKTC Sağlık Bakanlığı’na ait PCR testlerini KKTC’ye giriş yapabilmek için havalimanında görevli memura verip, tedavüle sürdüklerini, sahte davranışla kayıt temin etmeye teşebbüs ettikleri sırada tespit edilerek tutuklandıklarını anımsattı.

Kuşcuoğlu, meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturmada İskele’de sakin zanlı Y.T.’nin 21 zanlı adına sahte olarak düzenlenen negatif PCR test sonuçlarını WhatsApp üzerinden M.Ö.’ye, M.Ö’nün de sahte test sonuçlarını orkestra şefi O.Ö.’ye gönderdiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Kuşcuoğlu, orkestra şefi O.Ö.’nün de test sonuçlarını orkestra ekibinin WhatsApp grubunda paylaşarak, dağıtımını yaptığını ifade etti.

Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, aranan emareler ve alınacak ifadeler olduğunu belirten Kuçcuoğlu, zanlılar Y.T. ve M.Ö.’nün iki gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların iki gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88