Sahtekarlıkla 163 bin 200 TL temin etmekten yargılanacak

banner37

Kendilerine devlet tarafından “ev” ve “arazi” icar ettireceği vaadiyle üç kişiyi kandırıp, paralarını almakla suçlanan Medet Gürler yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Sahtekarlıkla 163 bin 200 TL temin etmekten yargılanacak
banner99

Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) tanıdıkları olduğu ve kendilerine devlet tarafından “ev” ve “arazi” icar ettireceği vaadiyle üç kişiyi kandırıp, sahtekarlıkla 163 bin 200 TL’yi aldığı gerekçesiyle tutuklanan Medet Gürler, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Medet Gürler, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Burçin Korgan’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, zanlı Medet Gürler’in Eylül-Ekim 2020 tarihinde, UBP’de tanıdıkları olduğunu ve kendilerine devlet tarafından ev ve arazi icar ettireceğini söyleyip, yalan beyanda bulunduktan sonra, Lefkoşa’da sakin M.S, A.İ.K. ve Z.D.’den toplamda 163 bin 200 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Burçin Korgan, 23.10.2020 tarihinde zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini kaydetti.

   Korgan, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. Savcı Volkan Kayabaş, suçun ciddiyetine ve zanlının sahtekarlıkla 163 bin 200 TL temin etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı. Zanlının yargılanmaktan kaçabileceğini savunan Kayabaş, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Zanlının avukatı, müvekkilini ve kefil olabilecek 4 tanık dinletti, müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti. 

banner134
   Yargıç Temay Sağer, ithamın ciddiyetine ve meblağın yüksekliğine vurgu yapıp, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75