banner6

Sahtekarlıkla 773 bin TL’yi temin etmekle suçlanıyorlar

banner37

Haspolat’ta, N.A.(E-37) ve M.D.(E-42) isimli iki zanlı, “Sahtekarlıkla mal temin ettiği” gerekçesiyle tutuklandı.

Sahtekarlıkla 773 bin TL’yi  temin etmekle suçlanıyorlar
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta, N.A.(E-37) ve M.D.(E-42) isimli iki zanlı meyve sebze ithalatçısı olarak faaliyet gösteren iş yerinden almış oldukları sebze ve meyveler için verdikleri 773 bin TL olan 6 adet çekin bozulmaması için sahtekarlıkla tasdik memuruna yaptırmış oldukları çeklerin çift imzalı olunacağı yönündeki beyannameyi bankaya ibraz ederek çeklerin bozulmamasını sağlayarak sahtekarlıkla mal temin ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

   “Sahtekarlıkla Mal Temini” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar N.A.(E-37) ve M.D.(E-42),dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,   tanık olarak polis çavuşu Ersan Yaran’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Yaran, 2022 yılı Kasım ayı içerisinde Haspolat’ta N.A.’nın (E-37) işletmeciliğini Kazım Altuncuoğlu’nun yaptığı meyve sebze ithalatçısı Altuncuoğlu Gıda isimli iş yerinden toptan olarak almış oldukları sebze ve meyveler için önceden tek keşideci imzası ile bozulan M.D.’in  banka hesabına ait toplam değerleri 773 bin TL olan 6 adet çekleri  ileri tarihli olarak yazıp Kazım Altuncuoğlu’na verdiğini kaydetti.

   Polis çavuşu Ersan Yaran, buna karşın zanlı N.A’nın söz konusu çeklerin bozulmaması için sahtekarlıkla ve dolandırmak kastı ile tasdik memuruna yaptırmış oldukları  çeklerin çift imzalı olunacağı  yönündeki beyannameyi bankaya ibraz etmeleri sonucu çeklerin bozulmamasını sağlayarak Sahtekarlıkla mal temin ettiğine vurgu yaptı.

   Yaran, meselenin polisin bilgisine 13.01.2022 tarihinde getirildiğini ve N.A.’nın ifade verip, zanlı M.D.’nin söz konusu konuyla ilgili bilgisi olmadığını belirttiğini mahkemeye aktardı.

   Yaran,  zanlı M.D.’nin masumiyetinin araştırılması gerektiğini belirtip, zanlıların aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.

   Kıdemli Yargıç Meltem Dündar, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104