Sahtekârlıkla 165 bin TL elde etti

banner37

Girne’de 2017 yılında iki farklı tarlayı iki farklı kişiye eski koçan belgelerini göstererek sahtekarlıkla para temin eden Musa Ermemiş, şikayet üzerine gözaltına alındı

Sahtekârlıkla 165  bin TL elde etti
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Esentepe’de bulunan bir tarlayı, 2017 yılında M.G.’ye verdiği vekâletnameyle önceden Y.Y. adına kayıtlı olan eski koçan belgesini göstererek satan ve daha sonra yine aynı yöntemle bir başka tarlayı da A.K.’ye satarak toplam 165 bin TL para temin eden Musa Ermemiş, önceki gün hakkında yapılan şikayet üzerine gözaltına alındı.

Zanlı Musa Ermemiş, “Sahtekârlıkla Para Temin Etme” suçlamasıyla dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahim Varol’u tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Varol, zanlının önceki gün hakkında yapılan şikayet üzerine tespit edildiğini söyledi. Varol, zanlının 2017 yılında M.G.’ye verdiği vekâletnameyle M.I. adına devredilen Esentepe’deki bir tarlayı, önceden Lefkoşa’da sakin Y.Y. adına kayıtlı eski koçan belgesini göstererek 50 bin TL karşılığında sattığını ifade etti.

Varol, zanlının daha sonra yine aynı yöntemi kullanarak bir başka tarlayı Girne’de sakin A.K.’ye 115 bin TL karşılığında satarak sahtekârlıkla para temin ettiğini söyledi.

Olayın polisin bilgisine önceki gün geldiğini belirten Varol, zanlının suçunu kabul ettiğini ancak alınması gereken ifadeler olduğunu ifade etti. Varol, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini belirterek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu da, meseleyle ilgili alınması gereken ifadeler olduğuna dikkat çekerek, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına karar verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75