Saldırıdan şüphelenildi, tabancayla yakalandı

banner37

Gazeteci Çağlar Yüksel’in saldırıya uğraması olayıyla ilgili şüpheli görülerek arama yapılan aracında tabanca ve demir cop bulunan O.B., ‘Kanunsuz silah tasarrufundan’ tutuklandı

Saldırıdan şüphelenildi, tabancayla yakalandı
banner8

Gazeteci Çağlar Yüksel’in Demirhan’daki evinin önünde saldırıya uğraması olayıyla ilgili şüpheli görülen O.B., isimli zanlının aracında yapılan polis aramasında, içerisinde 15 adet canlı mermi olan şarjörü takılı tabanca ve demir cop bulundu. ‘Kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde ve tecavüz-i alet bulundurma’ suçlarından tutuklanan O.B., dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

banner134


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Bülent Hapçı, Girne’de meydana gelen “Kanunsuz patlayıcı madde, ateşli silah ve tecavüzü alet taşımak” suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlı O.B.’nin adına kayıtlı ve kullanımında bulunan park halindeki KS 400 plakalı Range Rover marka aracı içerisinde polis ekipleri tarafından huzurunda yapılan aramada aracın arka koltuğunda markası olmayan siyah renk deri çanta içerisinde muhafaza edilen siyah renk markası meçhul 9 mm çapında tabanca ve şarjörü içerisinde takılı durumda 15 adet 9 mm çapında canlı mermi ve yine aynı aracın ön sağ kapı cep kısmında muhafaza edilen toplam uzunluğu 50 cm olan demirden mamul cop bulunarak emare olarak alındığını söyledi.


Hapçı, zanlının suçüstü tutuklandığını belirterek soruşturma başlatıldığını belirterek, alınan emarelerin parmak izi ve balistik incelenmesinin yapılacağını, alınması gereken ifadeler olduğunu söyledi ve ilk etapta soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlının soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88