banner6

Saldırının bir azmettiricisi olduğu düşünülüyor

banner37

Gazeteci Çağlar Yüksel’in evinin önünde darp edilmesi olayıyla ilgili polis 3 yeni tutuklama yaptı, zanlılardan birinin itiraf nitelikli sözlü beyanda bulunduğunu açıkladı

Saldırının bir azmettiricisi olduğu düşünülüyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da 2 Ağustos’ta gece yarısı evine girmek üzereyken iki kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in darp edilmesiyle ilgili polis üç yeni tutuklama yaptı.

Olayla ilgili soruşturmaya devam eden polis, yeni tutukladığı T.K.O., A.T. ve M.T.A.’yı dün mahkemeye çıkararak aleyhlerine 2’şer günlük tutukluluk emri aldı ve zanlıların müştekiyle aralarında bir husumet olmaması nedeniyle saldırının bir azmettiricisi olup olmadığının araştırıldığını açıkladı. Polis, ayrıca zanlılardan A.T.’nin itiraf nitelikli sözlü beyanda bulunduğunu da belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Ersan Yaran, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yaran, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada iki erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti.

banner134

Yaran, iki kişinin tasarruflarında bulunan beyzbol sopası ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Yaran, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.
Polis çavuşu Ersan Yaran, mesele ile ilgili yapılan çok yönlü tahkikat sonrasında üç zanlının tutuklandığını belirtti.

Yaran, zanlı A.T.’nin polise yaptığı sözlü beyanda diğer iki arkadaşıyla Yüksel’in evinin yakınına gittiklerini, zanlı T.K.O.’nun arabadan beyzbol sopası aldığını ve M.T.A. ile birlikte eve yönelip, bir süre sonra telaşla arabaya döndükleri yönünde beyanda bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Yaran, zanlılar T.K.O., A.T. ve M.TA.’nın müşteki ile aralarında bir husumet olmadığından olayı azmettiren bir kişi olup olmadığının araştırıldığını kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak tahkikatın devam ettiğine vurgu yapan Yaran, zanlıların tahkikata müdahale etmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyip, poliste iki gün tutuklu kalmalarını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104