Salgın hastalığa yol açabilir!

banner37

Haspolat sanayi bölgesindeki yollar lağım suyuyla doldu… Pis koku ve sinekten bölgede durmak imkansız hale geldi

Salgın hastalığa  yol açabilir!
banner90
banner99

“BU İHMALKÂRLIK DEĞİL, BİZİ YOK SAYIYORLAR”... Haspolat sanayi bölgesi esnafı, belediye ile Sanayi Dairesi arasındaki anlaşmazlık nedeniyle yıllardır bölgede yaşanan lağım sorunundan bir türlü kurtulamıyor. Bakteri ve koku yayan lağım suları yolları sarmış durumda. Esnaf ve işçiler, “Bu durum ihmalkârlığın dışına çıktı. Bizi resmen yok sayıyorlar” dedi.

Doğan SAMER

 Haspolat sanayi bölgesinde yıllardır devam eden lağım sorunu bir türlü çözülemedi. Yollar lağım suyuyla doldu, pis koku ve binlerce sinek ise vatandaşların sağlığını tehdit eder boyutta.

   Lefkoşa Türk Belediyesi ile Sanayi Dairesi arasındaki anlaşmazlığın mağduru olan esnaf, “Salgın hastalıktan korkuyoruz. Bu durum ilgili makamların ihmalkârlığının da ötesine geçti. Sanayide çalışanların günlük hayatını mahvediyor. Resmen bizi yok sayıyorlar” diyerek isyan etti.

   Esnaf ve işçiler, yapılan onca şikâyete rağmen hiçbir girişimin olmadığını belirtti.

   KIBRIS’a konuşan Lefkoşa Türk Belediyesi Kanalizasyon Şube Amiri Faik Özkaynak, lağım sorununda birinci sorumluluğun Sanayi Dairesi’nde olduğunu söyledi. Özkaynak, Haspolat sanayi bölgesinin altyapısının olmaması nedeniyle, Sanayi Dairesi’yle ortak projeler yürütüldüğünü ifade ederek vatandaş istediği sürece vidanjör yardımı yapabileceklerini ifade etti.

  

Esnaf ve işçiler ne dedi?..

Sakıp Zaman:

“Lağım sularını bir senedir biz temizliyoruz. Alt yapıda sorun olduğu için pis su yolun içinde kalıyor. Kimsenin ilgilendiği yok, biz bir şey yapmadığımız sürece daha da kötü oluyor”.

Mehmet Akkan:

2.5 ay önce belediye ekipleri geldi incelediler ama herhangi bir çalışma yapılmadı. Koku ve sinekten duramıyoruz, akşamları sinek sorunu daha fazla oluyor”

Soner Uysal:

“Çözüm için belediyeye ve Sanayi Dairesi’ne defalarca yazı yazdık. Sanayi Dairesi’nin idaresine bağlıyız ama temizlik belediyenin sorumluluğundadır. Ortak temizlik çalışmaları içinde yazı yazdık ama geri dönüş olmadı, 3-4 yıldır bunu çekiyoruz çekmeye de devam edecez gibi görünüyor”.

KAMTEK çalışanları:

“3-4 senedir lağım suyu sorunu sürüyor. Belediyenin yaptığı hiçbir şey yok. Sesimizi duyurmaya çalıştık ama hiçbirine kulak asmadılar”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75