Şampanya patlatma kavgasında soruşturma tamam

banner37

Gazimağusa’daki bir barda kavga çıkartıp, her yeri kırıp döken 7 genç, teminata bağlanarak serbest kaldı

Şampanya patlatma kavgasında soruşturma tamam
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK
3’ER BİN VE 15’ER BİN TL’LİK TEMİNAT YATIRDILAR… Gazimağusa’daki bir barda, alkollü içki tesiri altında, birbirlerinin üzerine şampanya patlattıkları gerekçesiyle kavga çıkartıp, etrafta ne varsa kırıp geçiren gençler, dün teminat duruşmasına çıkarıldı. KKTC vatandaşı 3 zanlı 3’er bin TL, öğrenci izniyle ülkede bulunan TC vatandaşı 4 zanlı da 15’er bin TL nakdi teminat yatırarak serbest kaldı

Gazimağusa’da, Palm Beach bölgesindeki Zagato isimli barda, 5 Haziran’da, birbirlerinin üzerine şampanya patlattıkları gerekçesiyle kavga eden 7 kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan M.C., D.O., D.K., S.C., D.İ., M.İ.T. ve C.O.B., işledikleri iddia edilen suçlardan, ileride yargılanmak üzere KKTC dışına çıkmaktan men edilip teminata bağlandılar.

Mahkeme veznesine, KKTC vatandaşı olan M.C., S.C., D.İ.’yi 3’er bin, öğrenci izniyle ülkede bulunan TC vatandaşı D.O., D.K., M.İ.T. ve C.O.B. ise 15’er bin TL nakdi teminat yatırarak serbest kaldı.

M.C’nin ayrıca, bardaki masa üzerinde bulunan nargile takımını, Girne’de sakin Ö.K.’nin yüzüne kasten ve kanunsuz olarak fırlatıp, burnunda ve alnında kırıklar oluşmasına yol açarak vahim bedensel zarara uğrattığı belirtildi.

banner134
Dünkü teminat duruşmasında, meselenin olgularını Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız anlattı.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlıların, 5 Haziran’da, saat 22.40 sıralarında, alkollü içki tesiri altında bulundukları sırada birbirlerinin üzerlerine şampanya patlattıkları gerekçesiyle kavga ettiklerini söyledi.

Şükrü Hafız, zanlıların kavga esnasında, konu işyerine ait birçok içki şişesi, tabak, bardak, nargile şişesi, vitrin camlarını ve muhtelif eşyaları kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattıklarını belirterek, mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

Mahkemenin Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlıları KKTC dışına çıkmaktan men etti ve statülerine göre nakdi teminata bağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75