banner6

Sanayi bölgesinde uyuşturucu operasyonu

banner37

Sanayi bölgesinde uyuşturucu operasyonu
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Gazimağusa Büyük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir iş yerinde, Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürlüğü’nden aldığı ihbar doğrultusunda, adını Tampon koyduğu başarılı bir operasyona imza attı.

   Ekipler, ihbar üzerine oto yedek parça satışı yapan işyerine yurt dışından gelen bir konteynırda gerçekleştirdiği aramada, bir kutuda vakumlu olan 12 ayrı poşette yaklaşık 5 kilo 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 1 adet hassas terazi buldu.

   Soruşturmasını titiz bir şekilde sürdüren polis, meseleyle ilgili 3’ü işyeri çalışanı 1’i konteynırı getiren TIR şoförü olan 4 kişiyi tutuklayıp dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı.

   ‘Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu’ suçundan tutuklanan S.S. (E-54), H.Y. (E-25), H.K. (E-32) ve A.G.Y.’nin (E-28) aleyhine tahkikat maksatlı ikişer gün tutukluluk emri alan polis, işyeri sahibinin yurt dışında olduğunu açıkladı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için, polis çavuşu Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık çavuş Hasan Selvili, zanlıların, Gazimağusa Büyük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir iş yerinde,17 Mayıs’ta saat 17.00’de meydana gelen ‘Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu’ suçundan methaldar olup derdest emri gereği tutuklandıklarını söyledi.

   Hasan Selvili, bahse konu tarihte, oto yedek parça satışı yapan bahse konu işyerine konteynır ile gelen yedek parçalar içerisinde bulunan karton kutu içerisinde gümrük memurları tarafından yapılan kontrolde, içerisinde uyuşturucu olabileceğinden şüphe edilen maddelerin tespit edildiğinin öğrenilmesi üzerine, konu işyerine giderek araştırma ve soruşturma yaptıklarını anlattı.

   Selvili, siyah naylon geçirilmiş ve üzerinde yazılı beyaz kağıt parçası not bulunan bir karton kutu içerisinde yapılan kontrolde toplam 12 ayrı vakumlu şeffaf naylon poşetlerle paketlenmiş yaklaşık 5 kilo 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi tespit edip emare zapt ettiklerini söyledi.

   Selvili, söz konusu konteynır içerisinde yapılan aramada, konteynırın orta yerinde siyah renk çöp naylonu içerisinde üzerinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı bulunan bir adet hassas terazi, 1 adet vakumlama makinesi ve 1 adet vakumlamada kullanılan kullanılmamış şeffaf renk naylon poşet rulosu bulunarak emare zapt edildiğini kaydetti.

   Aynı gün meseleyle ilgili bağlantısı olduğuna inandığı ve işyerinde tespit ettiği satış sorumlusu S.S.’yi, işyeri çalışanı H.Y.’yi, konteynırın açıldığı esnada işyeri sahibi tarafından orada bulunması için yetkilendirilen ve daha sonra oradan kaçan H.K.’yi evinde ve konteynırı işyerine getiren TIR şoförü A.G.Y.’yi derdest emri gereği tutukladığını belirten Selvili, zapt ettiği emareleri incelemeye göndereceğini söyleyerek, mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Selvili, bir soru üzerine işyeri sahibinin yurt dışında olduğunu öğrendiğini ifade ettikten sonra, meseleyi aydınlatmak üzere yapacağı icraatlardan kısaca bahsetti ve zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikatına kötü yönde etki edeceğinden söz etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Serden, tahkikatın selameti için zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104