banner6

Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu: “Devlet içinde kendi kendimize debeleniyoruz”

banner37

Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu: “Devlet içinde kendi kendimize debeleniyoruz”
banner150 banner151 banner143

Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, Sanayi Bölgelerinin kime ait olduğunun belli olmadığını, Sanayi Odası’nın bu durumun “hiçbir yerinde” olmadığını, konuyla ilgli yasanın mecliste olduğunu, önceki dönem bir oturum daha yapılomış olsaydı geçeceğini, gelinen noktada yeniden meclise sevkini beklediklerini ifade etti.

Kamacıoğlu, “Bu bu denli uzatılacak bir iş değil o denli kötü bir yapımız var ki devlette hiçbir iş yapılamıyor. Kendi kendimizle uğraşıyoruz. Neticede sıfır. Buna karşı ödediğimiz para vergi had safhada…” dedi.

Konu hakkında KTV ekranlarında Halil Esendağlı'nın hazırlayıp sunduğu Her Şey Masada programında konuşan Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ali Kamacıoğlu şöyle konuştu;

“Sanayi bölgeleri kimindir? Sanayi Dairesi kira alır. Çevre Dairesi ceza kesme yetkisine sahiptir. Belediye çöp parası ve vergi alır. Üç kuruma para ödüyor sanayici… Ama hizmet? Hizmet yok… Sanayi Odası bunun neresinde? Hiçbir yerinde… Bu konuda yasa yaptık Aralık ayında meclise gitti. Bir toplantı daha yapılabilseydi, gerçekleşecekti. Başaramadık. Tekrardan meclise gelmesi gerekiyor ki sanayi bölgeleri toparlansın… Bu, aslında bu denli uzatılacak bir iş değil. Fakat o denli kötü bir yapımız var ki devlette… Hiçbir iş yapılamıyor. Kendi kendimizle uğraşıyoruz. Neticede sıfır. Buna karşı ödediğimiz para, yani vergi had safhada…”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110