banner6

Sanayiciler, KIB-TEK’i dava edecek!

banner37

Sanayiciler, KIB-TEK’i dava edecek!
banner151 banner143

Eniz ORAKCIOĞLU

   Ülkede yaşanan uzun süreli elektrik kesintilerinin neden olduğu zarar-ziyan, sanayicileri harekete geçirdi.

   Sanayiciler, zararlarının tazmini için Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na (KIB-TEK) dava açmaya hazırlanıyor.

   Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, ülkede yaşanan uzun süreli elektrik kesintilerinden kaynaklı sanayicinin, üreticinin büyük zararlara uğradığını kaydederek, “Kimi üretemediği için siparişini yetiştiremedi, kimi üretimi durduğu için ürünlerini çöpe atmak zorunda kaldı, kiminin de üretim yapan makinelerinin motorları yandı” dedi.

   Kamacıoğlu, hem yanan cihazların tazmini, hem de üretimde zarara uğrayanların zararının karşılanması için mahkeme yolunun açık olduğunu öğrendiklerini ve zararların tam tespit edilmesinin ardından dava açacaklarını söyledi.

   Oda yönetimi olarak avukatlarla konuştuklarını ve zarara uğrayan üyelerin Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na (KIB-TEK) dava açacağını ve avukat masraflarını Sanayi Odası’nın karşılayacağını kaydetti.

“Siparişler yetişmedi, motorlar yandı”

   Şu ana kadar gelen şikayetlere bakıldığında birkaç firmanın elektrik motorlarının yandığını öğrendiklerinin altını çizen Kamacıoğlu, bazı firmaların ise bayramdan önce yetişmesi gereken siparişleri olduğunu ama kesintilerden dolayı yetişemediklerini ve zarara uğradıklarını belirtti.

  Firmalardan, yazılı zarar belgesi istediklerini söyleyen Kamacıoğlu, üretimin her alanında zarar olduğunu, hellimcinin hellimini atmak zorunda kaldığını, camcını ve alüminyumcunun zarara uğradığını vurguladı.

  Kamacıoğlu, sanayicilerin sıkıntılarının günden güne arttığına işaret ederek, girdi maliyetlerinin her gün biraz daha yükseldiğine ve zor günlerden geçtiklerine dikkat çekti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104