Sanayicilerden ‘değişim’ ve ‘hizmet’ mesajı; Yeni Başkan Kamacıoğlu

banner37

Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın genel kurulu dün yapıldı

Sanayicilerden ‘değişim’ ve ‘hizmet’ mesajı; Yeni Başkan Kamacıoğlu
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın 35. Olağan Genel Kurul toplantısı dün yapıldı.

Ülkemiz sanayicileri, sanayi sektöründeki temsilcilik için değişim ve daha çok üretim, hizmet mesajı vererek, Sanayi Odası Başkanlığı’na Ali Kamacıoğlu’nu seçti.

Başkanlık için yarışan Candan Avunduk seçimde 289, Ali Kamacıoğlu da 384 oy aldı.

Yeni yönetim

Sonuçlara göre yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Asil üyeler; “Sıla Eziç, Ali Kamacıoğlu, Ergün Oza, Mustafa Ersözlü, Mustafa Betmezoğlu, Halil Onalt, Hüseyin Ruso, Abdullah Emirzadeoğluları, Yaprak Özyalçın, Sercan Görgüner Bahçeci ve Hüseyin Ciddi”

Yedek üyeler: “Mehmet Çıldır, Hasan Kaymakam, Atilla Bulancak”.

Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin görevleri yapılacak ilk Oda Yönetim Kurul toplantısının ardından belirlenecek.

Sennaroğlu: Faaliyetleriniz bizleri gururlandırmakta

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın 35. Olağan Genel Kurul toplantısına video bağlantısı ile katılarak üyelere hitap etti ve Genel Kurul’un hayırlı olmasını diledi.

Meclisten yapılan açıklamaya göre, Sennaroğlu konuşmasında, “Kıbrıs Türk halkının müreffeh bir yaşam sürdürmesine katkıda bulunmak için sanayi alanında gerçekleştirmekte olduğunuz faaliyetler bizleri gururlandırmaktadır.” dedi.

“Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için daima üretmemiz gerektiği bilinci içerisinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomik kalkınmışlığını sürdürmesi için siz değerli sanayicilerimize büyük bir görev düşmektedir” ifadesini kullanan Sennaroğlu şöyle devam etti:

“Üstlenmiş olduğunuz bu görevle yerli üretimin teşvik edilmesi hususunda toplumumuza umut olduğunuzu ifade etmek isterim. Bu duygu ve düşünceler ışığında, 35. Olağan Genel Kurul’da yarışacak olan adaylara başarılar diler, bu yarışın birlik ve beraberlik ortamında geçmesini temenni ederim.”

banner134
Kamacıoğlu: Güçlü bir Sanayi Odası

KIBRIS’a konuşan Ali Kamacıoğlu, seçim sonuçlarından duyduğu mutluluğu ifade ederek sanayicilerin manifestolarında belirttiği hedeflere ve kendi tecrübelerine güven duyarak seçimlerini yaptığını söyledi.

Tüm sanayicilere teşekkürlerini ileten Kamacıoğlu, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Kamacıoğlu, hedeflerinin saygın, erişilebilir, şeffaf, kapsayıcı ve yenilikçi; kadın istihdamını teşvik eden; yerli üretime öncelik veren; gençliğine güvenen ve öncülük eden; finansa kolay erişim sağlayan; teşvik ve hibe destekleri geliştiren; işbirliğine açık olan ve yerel yönetimler ile işbirliği yapan; sanayi bölgeleri ihtiyaçlarına katkı veren; alternatif enerji modelleri geliştiren; bilim ve teknolojiye önem veren; dijitalleşmeyi gereklilik gören; Ar-Ge/Ür-Ge çalışmalarına öncelik ve katkı veren; üretimin kapasite artırım modelini belirleyen; navlun ve lojistik maliyetlerinin düşürülmesine çalışan; çevreye duyarlı, doğaya saygılı, sosyal sorumlu, engelli istihdamına destek veren güçlü bir Sanayi Odası olduğunu söyledi.

Sanayide kooperatifleşmeye gidileceğini, tüm sanayiciyle aynı şemsiye altında toplanıp Kıbrıs Türk sanayisini ileriye taşıyacaklarını ve küçük işletmeleri destekleyeceklerini kaydeden Kamacıoğlu, tüm sanayicilere erişebilecekleri bir kredi imkanı da sağlayacaklarını ifade etti.

Çalışma izniyle ülkemize gelen çalışanlar için bankalardan istenilen ve sanayicilerin üzerinde çok büyük bir yük olan teminat mektuplarının sonlandırılacağını belirten Kamacıoğlu, çağdaş bir Sanayi Odası için bürokraside oluşan işlemlerin de azaltılmasını sağlayacaklarının altını çizdi.

Sanayi bölgelerinin düzenlenmesi konusunda da kararlı olduklarının kaydeden Kamacıoğlu, sanayi bölgelerinin temizlenmesi ve altyapı sorunlarının giderilmesi için kendi temizlik hizmetlerini sağlayacaklarını dile getirdi. 

Avunduk: Bu yarışta kaybeden yoktur, bayrağı ileriye götürmek vardır

Seçimi kaybeden Candan Avunduk ise divan yetkililerine seçim sırasında herhangi bir olumsuzluk oluşmadığı için teşekkürlerini iletti.

Avunduk, katılım sayılarına bakıldığında geçmişte Sanayi Odası’nın bazı sivil toplum örgütlerinin gerisinde kaldığını, ancak şimdi bu durumu değiştiğini belirtti.

Ali Kamacıoğlu ile ekibini tebrik eden Avunduk, “Bu yarışta kazanan kaybeden yoktur asıl olan bu bayrağı alıp ileriye götürmektir ve biz o arkadaşları seçtik. Umarım siz de bizim size verdiğimiz bayrağı daha iyi yerlere taşırsınız. Buna inancım sonsuzdur, arkadaşların bu görevi laikliğiyle yapacağına eminim. Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75