banner6

Sanayide utandıran manzaralar!

banner37

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yıllardır yaşanan çöp sorununa bir türlü çözüm bulunmadı. Sanayideki yol kenarları çöplerden geçilmiyor. Bu çirkin görüntüler, başkente hiç ama hiç yakışmıyor…

Sanayide utandıran manzaralar!
banner8


 

  • HER YERDE ÇÖP…  Mikrop yuvası haline dönen Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki işyerleri, çöp yığınları iç içe bir yaşam sürüyor. Atık sular yol kenarlarından akıp gidiyor. Çevreye gelişi güzel bırakılan çöpler, çukurlarla dolu asfaltta biriken yağmur suları ile etrafa mikrop saçıyor

Funda ÖZSAKINÇ

   Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yıllardır yaşanan çöp sorunu giderek daha da kötü bir hal aldı. Sanayideki yol kenarları çöplerle dolu.

   Bölgede, her köşe başında “utandıran manzaralar” karşımıza çıkıyor.

   Sanayi Bölgesi’nde yıllardır süregelen çöp sorununa her nedense çözüm bulunmuyor.

   Bölgede işyerleri bulunan vatandaşlar, bir yandan çevre kirliliği, bir yandan da altyapı ve park sorunu ile çile dolu günler yaşıyor.

   Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde KIBRIS’a konuşan esnaf da bu durumdan çok şikayetçi. Bölge esnafı, “Burasının en temel sorunu çevre kirliliği ve çöplerdir” diyor.

banner134

   Denetleyenin de, çöp saatlerine uyanın da olmadığı Lefkoşa Sanayisi’nde yaşanan bu görüntüler, başkente hiç ama hiç yakışmıyor.

   Mikrop yuvası haline dönen Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki işyerleri, çöp yığınları iç içe bir yaşam sürüyor.

   Atık sular yol kenarlarından akıp gidiyor. Çevreye gelişi güzel bırakılan çöpler, çukurlarla dolu asfaltta biriken yağmur suları ile etrafa mikrop saçıyor.

   Yol kenarına bırakılan çöpler, hem insan hem de çevre sağlığını tehdit ederken etrafa atılan poşetler, yemiş ambalajları ve benzeri atıklar, özellikle havanın rüzgarlı ve yağışlı olduğu günlerde trafikte de tehlike yaratıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88