banner6

Sandıkta kaldılar

banner37

2018 seçimlerinde parlamentoya giren, aralarında bakanlık da yapmış 9 isim, önceki günkü seçim sonucuna göre kazanamayanlar listesine girdi

Sandıkta kaldılar
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL-Ahmet KARAGÖZLÜ

Ülkemizde geçtiğimiz gün yapılan milletvekilliği erken genel seçimlerinin sürprizlerle dolu sonuçlarından biri de siyasete yıllarını vermiş birçok siyasi ismin seçimi kaybetmesi oldu.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, aralarında bakanlık da yapmış birçok ismin yer aldığı “sandıkta kalanlar” listesinde 9 kişi var.

2018 seçimlerinde parlamentoya giren ancak önceki günkü yarışı kaybeden Aytaç Çaluda, Erek Çağatay, Hasan Büyükoğlu, Mesut Genç, Hüseyin Angolemli, Gülşah Sanver Manavoğlu, Cemal Özyiğit, Zeki Çeler ve Bertan Zaroğlu, yeni dönemde parlamentoya veda etti.

Hatırlanacağı üzere 7 Ocak 2018 erken genel seçimlerinde Halkın Partisi’nden (HP) milletvekili seçilen Hasan Büyükoğlu ve Mesut Genç ile Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) milletvekili seçilen Bertan Zaroğlu, çeşitli nedenlerle partilerinden istifa ettikten sonra bağımsız milletvekili olarak işbaşındaki hükümetlere dıştan destek vererek güvenoyu almasına destek vermişti.

  Öte yandan 23 Ocak erken genel seçiminde aday olmayan ve/veya ön elemede adaylığa seçilemeyen isimler Ersan Saner, Önder Sennaroğlu, Serdar Denktaş, Koral Çağman, Tolga Atakan, Hasan Topal, Menteş Gündüz, Özdil Nami ve Hüseyin Özgürgün olmuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104