banner6

Saner: “Aşı yaptırın”

banner37

Saner: “Aşı yaptırın”
banner8

Başbakan Ersan Saner, yeni bir sistemin de hizmete girdiğini anlatarak buna bağlı olarak, QR koduyla kişinin aşı bilgisinin de anında görülebileceğini anlattı. Sağlıkta gelinen noktada iyi bir yerde olduğumuzu ifade eden Saner, ülkemizde öğretmenlere de aşı yaptırmaları konusunda çağrı yaptı.

Başbakan Saner açıklamalarına şöyle devam etti;

“Toplumumuzun davranış biçimi sanki koronavirüs yokmuş gibi bir şekil aldı. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. İlk çıktığı zaman ülkede 1000-1500 test yapıyorduk. Biz bu rakamları giderek yükselttik. Geniş çaplı test yaptığınız zaman hastalığı daha net görüp, önlemlerinizi alabiliyorsunuz. Şu anda yoğun bakımda hasta sayısı 3… Beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalmamak için özellikle 18-35 yaş aralığındaki vatandaşımdan ricam, çok daha dikkatli olmaları.”

Bu saatten sonra yeniden kapanmanın mümkün olamayacağını dile getiren Saner, “Kapandığımız zaman neler yaşandığını gördük. Bu yüzden yeniden kapanmamız söz konusu olamaz, vatandaşımızın çok daha dikkatli olması lazım” dedi.

Alınan önlemlerin günlük kararlarla güncellendiğini kaydeden Saner, panik yapmadan doğru adımlar atıldığını vurguladı.

Artık insanlara gelin çağrısı yaptıklarını dile getiren Saner, bu yüzden aşı yaptırma konusunda çağrıda bulunduğunu ifade etti.

banner134

19 temmuz’dan itibaren

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 ay Önce

Biz asi yaptiralim siz de özel sektor calisanlarinin yaninda olun biraz asgari ucretle hicbirsey yapilmiyor resmen açız!!!

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104