banner6

Saner: Atatürk’ün izinden güzel yarınlara yürüyeceğiz

banner37

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Saner: Atatürk’ün izinden güzel yarınlara yürüyeceğiz
banner151 banner143

Saner, mesajında şunları kaydetti:

“Mustafa Kemal Atatürk askeri dehası, egemenlik ve özgürlük bilinci ile Türk milletini emperyalizmin pençesinden kurtarandır.

Atatürk, ilime, bilime, çağdaşlığa inancı ile modern Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, devrimlerin baş mimarıdır.

Kıbrıs Türkleri de onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği ile Atatürk’ün izinden yürüyerek kurtuluş mücadelesini vermiş kendi devletini kurmuştur.

İlelebet yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devletleri onun ilkelerinin ışığında hep daha güzel yarınlara doğru yürüyecektir.

Halkımız, ’bağımsızlık benim karakterimdir’ veciz sözlerinin sahibi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmayacak, egemenliğinden, istiklalinden, güvenliğinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nden vazgeçmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’nci yılında, sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ruhu şad olsun."

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104