Saner: Bulaşıcı Hastalıklart Üst Komitesi bugün yeniden toplanarak kararlar üretecek

banner37

Bakanlar Kurulu, Başbakan Ersan Saner başkanlığında toplantı gerçekleştirdi.

Saner: Bulaşıcı Hastalıklart Üst Komitesi bugün yeniden toplanarak kararlar üretecek
banner90
banner99

Bakanlar Kurulu, Başbakan Ersan Saner başkanlığında toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası açıklama yapan Başbakan Saner, Covid- 19’dan etkilenen Girne bölgesindeki durumun tartışmak ve ülke genelinde alınacak tedbirleri belirlemek üzere toplantı yaptıklarını, ayrıca Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesinin görüşlerini dinlediklerini ifade etti.

Başbakan Saner, özellikle halkın sağlığını düşündüklerini ve buna paralel olarak da ekonomiyi aynı eşdeğerde tutmaya çalıştıklarını kaydetti.

Bulaşıcı hastalıklar Üst Komitesinin bugün yeniden toplanacağını ve üretecekleri kararlar doğrultusunda açıklama yapacaklarını kaydeden Saner, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile yapılan görüşmede, vakalardaki artıştın ülkede bazı tedbirlerin alınmasının zorunlu olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

banner134
Başbakan Saner, “Ülkede Covid -19 bulaşına yakalan kişilerin temaslılarını sağlık görevlilerimize bildirme konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’ndan öğrendik” dedi.

Halka çağrıda bulunarak, maske takılmasını, mesafenin korunmasını, hijene dikkat edilmesini ve bulaşa yakalanıldığı zaman temaslıları söylemekten kaçınılmamasını isteyen Saner, “söylenmediği zaman hastalığın boyutu bir o kadar daha büyüyor” dedi.

Bütçe görüşmelerinin devam ettiğini ve bu yoğunluk içerisinde Covid- 19 ile mücadelenin de sürdüğünü belirten Saner, Anavatan Türkiye ile imzalanacak 2021 yılı mali ve işbirliği protokolü çerçevesinde Covid-19 ile mücadele kapsamında bir takım çalışmalar da yapıldığını kaydetti.

Bu sürecin hep birlikte atlatılacağını belirten Saner, “birbirimize destek çıkarak bu süreci geçeceğiz” dedi.

Saner, konu ile ilgili olarak bugün muhalefet parti liderlerine de bilgi aktaracağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75