Saner: Elektronik bileklik sayesinde çağa ayak uyduran bir çalışma içerisine girilecek

banner37

Saner:  Elektronik bileklik sayesinde çağa ayak uyduran bir çalışma içerisine girilecek
banner99

Başbakan Ersan Saner de söz alarak Hükümetin çalışmalarını anlattı. Saner, elektronik bileklik sayesinde çağa ayak uyduran bir çalışma içerisine girileceğini söyledi.

banner134
Uygulanacak sistem sayesinde özellikle temaslı takibinin yapılabilmesinin ve kapalı turizm ile ülkeye gelecek olanların takibinin yapılmasının hedeflendiğini kaydetti. Elektronik bileklik sisteminin kusursuz çalışabilmesi için gerekli altyapı çalışmalarının yapıldığını bu konuda da Mecliste gerekli bilgilerin milletvekillerine anlatıldığını anımsatan Saner, sistemin çalışmaya başlamasıyla olası eksikliklerin de giderileceğini söyledi.

Elektronik bileklik kullanımında kurallara uymayanlara karşı uygulanacak cezalarla ilgili muhalefetin de desteklediği bir yasa üzerinde çalışıldığı bilgisini veren Saner, sistemin güçlü bir takip sistemine sahip olacağını anlattı. Saner, konuşmasında sistemin çalışma şartlarıyla ilgili bilgi de aktardı.

Aplikasyon sayesinde ülkeye gelecek olanların ayak izlerinin de takip edilebileceğini anlatan Saner, kurallara uymayanların takipcisinin de polis olacağını hatırlattı. Sitemle ilgili ihaleye Maliye bakanlığı tarafından çıkıldığını dile getiren Başbakan Saner, dolayısla ek bilginin Maliye Bakanı tarafından aktarılabileceğini de kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75