Saner: Gazimağusa, Yeni Boğaziçi ve İskele imar planını düzenleyeceğiz

banner37

Saner: Gazimağusa, Yeni Boğaziçi ve İskele imar planını düzenleyeceğiz
banner90
banner99

Başbakan Ersan Saner, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Gürcafer, ülke ekonomisi için çok önemli olan projelerin yakın zamanda hayata geçirileceğinden umutlu olduklarını belirtti.
Maraş konusunun doğru şekilde değerlendirilmesi halinde hem siyasi hem ekonomik olarak büyük bir avantaş sağlanacağını dile getiren Gürcafer, Maraş süreci içerisinde yer almak istediklerini söyledi.

banner134
Başbakn Ersan Saner de ülkenin ekonomik yapısına bakıldığında turizm, eğitim ve inşaat sektörünün önemli olduğunu belirterek, bu bağlamda ülke çapında UBP olarak emirnamelere inanmadıklarını ve hiçbirininn altına imza koymadıklarını kaydetti.

Saner, “UBP olarak emirnamelere inanmadık ve hiçbirinin altına da imza koymadık. İmar planları ile bunların şekillenmesi gerktiğini de ifade etmekten hiçbir zaman kaçınmıyoruz. Bu dönemde de inşaat sektörüne verdiğimiz önemi ifade etmek adına başta imar planı ve diğer unsurları düzenlemek adına da kararlı bir çalışma temposu içerisine gireceğimizi, en başta Gazimağusa, Yeni Boğziçi ve İskele imar planının düzenlenmesi için gerekli adımları atacağımızı düşünüyorum” dedi.

Başbakan Saner, 6 bakanlıkla birlikte başka bir çalışma üzerinde yoğunlaştıklarını; bunun en kısa sürede fizibilite çalışmalarının tamamlanacağını belirterek, yurt dışından gelecek olanların da bu avantajdan yararlanmalarının sağlanacağını kaydetti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75