Saner: Her iş yerinde kaza olabilir

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner de sadece inşaatlarda değil her iş yerinde kaza olabileceğine dikkat çekti.

banner87
Saner: Her iş yerinde kaza olabilir
banner90
banner99

Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada iş kazaları konusunda yasa ve tüzüklere bakmak gerektiğini dile getiren Saner, inşaatlardaki genel yapı denetimi eksikliğine değindi.

Saner, 28 Eylül 2016’da ilgili paydaşlarla yasal düzenlemeler için toplantı yaptıklarını anlattı.

Bakan Saner, hem yasal hem uygulama boyutundaki eksiklikleri tamamlamak için çalıştıklarını dile getirerek, Avrupa Birliği’ndeki istatistiklere de değindi.

Sektörü kayıt altına almak için yaptıkları çalışmalardan bahseden Saner, her iş yerinde kaza olabileceğini belirterek, “Cana zarar gelmemesi için uğraşmak zorundayız” dedi.

Angolemli iş kazaları konusunda söz aldı

TDP milletvekili Hüseyin Angolemli, iş kazaları hakkında yaptığı konuşmada, bir iş kazasının ardından Bakan’ın “denetlersek inşaat sektörü durur” demesini eleştirmişti.

Bunun müteahhitleri rahatlattığını ve önlem almaktan kaçınmasına neden olduğunu belirten Angolemli, “Sayın bakanın çıkıp yanlış anlaşıldığını söylemesini bekliyoruz” dedi.

Angolemli bugüne kadar yaşanan kazalardan kaç tanesinin araştırmaya tabi tutulduğunu ve kaç olay hakkında işlem başlatıldığını sordu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75