banner6

Saner: KIBTEK’e getirilen yakıtin iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz olması halinde gereği derhal yapılacaktır

banner37

Saner: KIBTEK’e getirilen yakıtin iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz olması halinde gereği derhal yapılacaktır
banner99

Başbakan Ersan Saner, “ kimsenin halk sağlığını tehlikeye atacak, Devleti ve kurumlarını zarara uğratacak işler yapmasına müsamaha gösterilmeyeceğini” belirtti.

Başbakan Saner “ KIBTEK’e getirilen yakıtin iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz olması halinde gereği derhal yapılacaktır. Başbakanlık Denetleme Kurulu dun itibari ile çalışmalarına başlamış bulunmaktadir. Halkın sağlığı ile oynanmasına asla musade edilmeyecek , eğer varsa ihalelerle ilgili iddialar da açığa kavuşturulacaktır” dedi.

Saner açıklamasında şunları belirtti:

banner134

“KIBTEK’e yakıt alımı ile ilgili iddialar tarafımdan yakınen takip edilmektedir. Eğer ülke insanının alınan yakıtla zehirlediği yönündeki iddialar bazı sivil toplum örgütleri ile milletvekillerinin ifade ettikleri gibi doğru ise bunun gereği derhal yapılacaktır. İlgili Bakan’ın ifade ettiği bazı veriler vardır. Kendisi ile ben de konuştum. Durum ne ise yakında ortaya çıkacaktır.Kimsenin halk sağlığıni tehlikeye atacak, Devleti ve kurumlarını zarara uğratacak işler yapmalarına asla müsamaha gösterilmeyecektir. KIBTEK’e getirilen yakıt iddia edildiği gibi kirli ve kalitesiz ise ve tarafima sunulan bilgiler doğru değilse, gereği yapılacaktır .Başbakanlık Denetleme Kurulu dün itibari ile gerekli araştırmaları yapmak için tarafından talimatlandirilmistir. Eğer bir ihmal veya hata söz konusu ise bu belirlenecek ve Halkımızın sağlığı ile oynanmasına asla musade edulmryecektir. Eğer varsa ihalelerle ilgili. iddialar da açığa kavuşturulacaktır.” (BRT)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104