banner6

Saner, Memur-Sen'in yeni yönetimini kabul etti

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner,  Kağan Mındıkoğlu başkanlığındaki Kıbrıs Türk Memur Sendikası ( Memur-Sen) yeni yönetim kurulunu kabul etti.

Saner, Memur-Sen'in yeni yönetimini kabul etti
banner151 banner143

Bakanlıktan  yapılan açıklamaya göre, Memur-Sen Genel Başkanı Kağan Mındıkoğlu  nezaket ziyaretinde yaptığı konuşmada, Memur-Sen’in yeniden yapılanma sürecinde  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner’e sendikal mücadelelerinde verdiği  destekten dolayı teşekkür etti. 

İki buçuk yıldan beri sendika içindeki sıkıntıları aşmak için uğraştıklarını kaydeden Mındıkoğlu,  Çalışma Bakanı Saner’in  ilgili yasayı uygulayarak “demokrasinin  önünü açmak adına  cesaret gösterdiğini” söyledi. 

Mındıkoğlu, Bakan Saner’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde  hayata geçirdiği reform niteliğindeki  kararların  ve uygulamaların hem  halk tarafından hem de kendi üyeleri tarafından  olumlu karşılandığını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner de, yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine başarı dilerken, demokratik ülkelerde sendikal faaliyetlerin bulunduğunu, bu faaliyetlerin uzlaşı ve diyalog  içinde yürütülmesi  gerektiğini ifade etti.

Sendika içindeki sorunların çözüme kavuşturulması için, sendikal yaşamdan sorumlu bakanlık olarak  yasanın gerektirdiklerini ivedilikle  uygulamaya koyduklarını belirten Saner,  sendika yönetimlerinin sendika üyeleri tarafından belirlenmesinin demokrasinin vazgeçilmez unsuru  olduğunu  ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu kaydetti.

Saner, “sendikanın hassasiyeti olan, yıkıcı değil yapıcı tavırdaki yaklaşımların tüm yönetimler tarafından olumlu karşılanacağına” inanç belirterek, her türlü yardım ve desteğe Bakanlık olarak hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 13:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104