Saner: Önümüzdeki günlerde KKTC'ye gelecek çift aşılı yolculardan PCR testi istenmeyecek

banner37

Saner: Önümüzdeki günlerde KKTC'ye gelecek çift aşılı yolculardan PCR testi istenmeyecek
banner90
banner8

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Başbakan Ersan Saner’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Birlik Başkanı Menteş Aytaç, geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirdikleri eylemin ardından, Hükümetin verdiği tüm sözleri tutarak taleplerini karşıladığını belirtti, Başbakan Saner’e teşekkür etti.

Başbakan Ersan Saner de Covid-19’dan dolayı ülkedeki tüm sektörlerin sıkıntı yaşadığını ancak Hükümetin sıkıntılara çare üretmeye devam ettiğini kaydetti.

KKTC’nin aldığı tedbirler sayesinde pandemiyi büyük oranda aştığını belirten Saner, bu konuda dünyada ilk sıralarda olduklarını, yakın zamanda risk kodunun da yeşile döneceğini söyledi.

Başbakan Ersan Saner, Covid-19’un yaralarını sarmayı sürdürdüklerini belirterek, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesiyle gerçekleştirdiği görüşme neticesinde yeni kararlar ürettiklerini ifade etti.

banner134
Saner, önümüzdeki günlerde Ercan ve adadaki geçiş kapılarından KKTC’ye giriş yapacak çift aşılı yolculara girişte PCR testi yapılmaması yönünde karar ürettiklerini söyledi.

Saner, ülkeye gelecek yolcuları QR koduyla takip edeceklerini de dile getirdi.

Saner, halkı aşılamayı sürdüreceklerini kaydederek, Eylül ayına kadar öğretmenleri de aşılayarak yüz yüze eğitimi başlatma hedefinde olduklarını  belirtti.

Başbakan Saner konuşmasında yürütülen projelerle ilgili de bilgi verdi.

Saner, ülkenin kalkınmasını sağlayacak projelerin de hız kesmediğini belirttiği konuşmasında, 20 Temmuz’da Lefkoşa Kuzey Çevre Yolunu açma hedefinde olduklarını ardından Bafra bölgesinden başlayarak Karpaza kadar gidecek yolu tamamlayacaklarını sonrasında ise Değirmenlik Girne Dağ Yolu projesini  hayata geçireceklerini kaydetti.

KKTC’nin kalkınmaya devam edeceğini dile getiren Saner, hayvancının sütünün dökülmemesi ve yem fiyatlarının iyileştirlmesi için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını da duyurdu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar kök
Serdar kök - 2 gün Önce

Hem çift aşılı olup hemde 3 içinde ercanda yapılan ikinci test çok anlamsız. Ayrıca pahali .Bu uygulamanin hic vakit kaybetmeden kaldırılması elzemdir.

Ertan Gursel
Ertan Gursel - 2 gün Önce

Lutfen bu karari acele geciriniz. Yaslilar icin cok hem de cok iyi olur. Ingiltere’den Kibrisa tatil icin gelmek isteyen cok yasli kardeslerimiz vardir ve PCR testi masrafli oldugu icin gelemiyorlar. Asi sertifikalari vardir. Onlar icin PCR testi yaptirmak hem zor hem da masrafli olur.

Ayşe uğur
Ayşe uğur - 2 gün Önce

Aşılıların çocuklarından da pcr testi istemeyin. Küçük çocuklarımıza pcr testi yaptırmak istemiyoruz. Sırf bu yüzden tatil için gelmiyoruz Kıbrıs’a

Serhan Eryörü
Serhan Eryörü - 2 gün Önce

Çok isabetli bir karar çift aşılı insanlardan çift PCR istemek çok gereksiz . Zaten aşılı birde PCR yaptırmak gereksiz bir masraf ve zaman. Hemen karar gerceklessin

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75