Saner: Popülizm değil, sonuç odaklı çalışmalara bakalım

banner37

Saner: Popülizm değil, sonuç odaklı çalışmalara bakalım
banner90
banner99

BRT’de yayınlanan Birinci Boyut programına konuk olan UBP Genel Sekreteri Ersan Saner,topluma verdikleri mesajlarda, açıklamalarda gösterdikleri özeni hükümet ortaklarından da beklediklerini ifade etti.

Halkın Partisi’nin siyasetin dilini değiştirdiği söylemlerine ilişkin bir soruya UBP Genel Sekreteri Saner, Halkın Partisi milletvekillerinin ağızlarından çıkan lafları kulaklarının duymasının iyi olacağını söyledi.

Saner, “Halkın Partisi bizim şuanda hükümet ortağımız yalnız ağızlarından çıkan lafları kulakları duyarsa iyi olur diye düşünüyorum. Siyasetin dilini değiştirip, değiştirmemek bir tek zamanlama farkı ise bence bu Halkın Partisi’nin yapmış olduğu bir olay değil. Özgürgün ile ilgili özel komite üç partinin milletvekillerinden oluşmuştur. Sadece burdan kendilerine pay çıkarmalarının ne kadar doğru olacağını ben sadece halkın takdirine bırakıyorum. Ama yapmış oldukları açıklamalarda topluma verdikleri mesajda benim gösterdiğim özeni onların da göstermesini bekliyorum.Kendilerine artı sağlamak için popülizm yapmak sadece ve sadece halkın size destek vermesi ile mümkündür. Bu popülizmi yaparsınız ama halk size ne kadar değer veriyor ona bakacaksınız. Kamuoyu yoklamasını biz yaptırmadık ama yaptıran karşı taraflar olsa da UBP’nin gücünü görüyor. UBP süreci 21 milletvekili çıkarken de HP’nin bu söylevleri var iken biz bu yetkiyi alıp çıktık” dedi.

Yeniden Doğuş Partisi’nin hazırladığı mini anayasa paketi ve DP ile YDP’nin Meclis çatısı altında birlikte çalışma yapma girişimine yönelik bir soruya ise Ersan Saner şu yanıtı verdi:

banner134
“YDP, DP ile birlikte ama özellikle YDP sayın başkanları vasıtasıyla şov yapmaya devam ediyor.Allah aşkına hangi Anayasa paketinden bahsediyor. Söylediklerinin hepsi 2014’de bu Meclis’te benim de üyesi olduğum anayasanın yeniden düzenlenmesindeki 10-13 maddeden 5 tanesini aldı copy pase yaptı getirdi, Meclis’e verdi.Bir tane başka değişiklik yok. Ne önerisidir senin yaptığın? Kırk dervişiz birbirimizi bilmişiz, sen copy pase yaparken bile beceremeyecen ondan sonra çıkacan halka benim yaptığım anayasa değişikliği. Hepsi Meclis’nin arşivlerinde vardır. Eksik de kelimelendirdiyse gitsin ordan tamamlasın. Bak ilgili başkana adreste gösteriyorum. Bunlar bu dönemlerde popülizm yapma adına atılan adımlardır. Artık bu işleri bırakalım, halk kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Sonuç odaklı çalışmalara bakalım”.

UBP Genel Sekreteri Saner, kendilerine benzemek isteyen partileri şefkatle kucaklayacaklarını ve toplumdaki tüm renkleri sevdiklerini söyledi.
Saner, YDP’nin Meclis’te grubu olmadığından komitelerde üyesinin bulunmadığını ancak hiç bir zaman herhangi bir komiteye katılıp, görüş dahi ortaya koymadığına da dikkati çekti.

Ersan Saner, “Bu kadar cesaretiniz varsa, bu ülkeyi seviyorsanız sizi komitelerde de göreve bekliyoruz. Grubunuz olması şart değil. Özellikle AB Uyum Çalışmaları Komitesi Başkanlığını yürütüyorum ve çağrı yapıyorum. Gıda ile ilgili şuan yürüttüğümüz yasa tasarısına ilişkin YDP ile DP’nin önerisini dört gözle bekliyorum”dedi.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın UBP’den bazı kişilerin partilerine başvurduğu yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Saner şu yanıtı verdi:

“Zaten YDP Genel Başkanı başka nerden üye çalmak için gece yatıp dua edecek. Sayın Başkan hala daha bunu düşünebilir ama benim elimde de YDP’den istifa edip bize katılmak için başvurular var. Şimdi üyelik süreci ile ilgili çok iyi bir komite kurduk. Nasıl üye yazdıklarını da çok iyi biliyorum. Ama ben bu tip polemiklere asla girmeyeceğim. Benim de elimde ordan bu tarafa geçmek için çok dilekçe olduğunu söyleyebilirim.Şuan itibarıyla üyeliklere bir başlayalım en az 2000-30000 müracaat daha kapıda bekliyor. Biz yolumuzda kararlılıkla yürüyeceğiz, bizi çekiştirenler sadece izlemeye devam etsinler”.

(BRT)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75