Saner: Tatar Cumhurbaşkanı seçilmelidir

banner37

Saner: Tatar Cumhurbaşkanı seçilmelidir
banner90
banner8

SANER: “HÜKÜMET BAŞARILIDIR”

UBP Genel Sekreteri Hamza Ersan Saner de ziyaretlerde yaptığı konuşmada, hükümetin göreve gelmesinin ardından birçok başarılı çalışmalara imza attığını, pandemi sürecinde de 80 gün sıfır vakanın ardından dünyayla bütünleşmek gereği kapıların açıldığını, dünya geneline bakıldığında ülkede büyük bir başarıdan bahsetmenin mümkün olduğunu vurguladı.
Saner, hükümetin Türkiye ile imzaladığı iki ekonomik protokol sayesinde 3 milyar TL kaynağın ülkeye gelmesinin kararlaştırıldığını bunun 750 milyonunun geçen yıl geldiğini, geri kalanın da bu yıl geleceğini söyledi.
Ersan Saner, bu kaynakların ekonominin rahatlaması ve sektörlerin harekete geçmesi için büyük önem taşıdığını kaydetti.

“TATAR CUMHURBAŞKANI SEÇİLMELİDİR”

Hükümetin, KKTC vatandaşı çalışanın sosyal sigorta yatırımının % 75’ini ve ilk kez konut alacaklara 300 bin TL’lik kredi verileceğini ve bunun % 3’lük kısmını devletin karşılaması gibi başarılı çalışmaları da hayata geçirdiğini açıkladı.
Saner konuşmasında, 11 Ekim’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinerek, ülkenin geleceğinde söz sahibi olabilmek için Başbakan Ersin Tatar’ın bu makama getirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, halkın desteğini beklediklerini ifade etti.
Ziyaretlerde konuşan Başbakan Ersin Tatar da, ülke olarak pandemi nedeniyle zor günlerden geçildiğini, böyle bir dönemde ekonomik başarılara imza atmanın kolay olmadığını ancak hükümetin Türkiye ile işbirliği yaparak zor olanı başarmaya kararlı olduğunu belirtti.

banner134
KKTC’nin pandemi sürecini başarı ile yönettiğini, şimdi bunu açılım süreci ve ekonomik çarkların dönmeye başlaması ile tamamlamak istediklerini ifade eden Başbakan Tatar şöyle konuştu:
“Birileri başarılarımızı gölgelemek için inanılmaz bir gayret içine girdi. Bu memlekete bir tek çivi çakamayanlar, görevde oldukları süre içinde bizim için çok önemli olan Türkiye ile ekonomik protokol imzalanmasını gerçekleştiremeyenler, Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmek yerine bozanlar şimdi ekonomik konularda yaptıklarımızı gölgelemek için felaket tellallığına başladılar.
Kimse merak etmesin açılım sürecini de başarı ile tamamlayacağız. Tamamen dünyadan izole olmak mümkün değildir. Ekonominin canlanması için açılım şarttır. Tedbirler alınmıştır ve alınmaya devam edilecektir.
Pozitif vaka çıkarsa bunların üstesinden gelebilecek durumdayız. 
Turizmimizi canlandıracak, yüksek öğrencim için ülkemize öğrencilerin gelmesini sağlayacak, kredi imkanları ile sanayicimizi, esnafımızı ayakta tutacağız. KKTC’nin ekonomik olarak daha güçlenmesi, halkımızın refah seviyesi bizim temel gayemizdir. Bizi diğer partilerden farklı kılan da budur. Biz şikayet etmek yerine çözüm üretiriz, proje yapar, uygulamaya koyarız. Rum tarafının bizimle çözüm yapması için taviz vermek yerine Devletimizi, halklımızı güçlendirmeyi asıl hedef olarak görürüz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75