Şarap festivalinde, Pink Floyd şarkıları yankılandı

banner37

Etel 2. Şarap Festivali’nde ünlü “The Ultimate Pink Floyd Experience” grubu sahne aldı

Şarap festivalinde, Pink  Floyd şarkıları yankılandı
banner90
banner99

Murat OBENLER

   Girne’ye bağlı Ilgaz köyünde oluşturdukları üzüm bağcılığı, şarap yapımı, satışı ve bu konsept üzerine inşa ettikleri butik otel ile hem ülke tanıtımına katkıda bulunan hem de ülkemizdeki yabancı kişiler ile yerli şarap meraklılarının ilgisini çeken Gillham Vineyard, Etel Şarapçılık’ın 2. yaşını “Etel 2. Şarap Festivali” ile kutladı.

   2 gün süren ve sanatsal, sosyal, kültürel (yiyecek-içecek) ve eğlence olarak farklı etkinliklerin yer aldığı festival ülkemizde şarap üzerine yapılan tek festival olma özelliğini de sürdürüyor.
   Festival, şarap severlere ve müzikseverlere büyük sürpriz yaparak 2. yaşını rock müzik tarihinin en önemli gruplarından olan ve birçok unutulmaz parçaya imza atarak müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış Pink Floyd grubunun şarkılarını başarılı şekilde icra eden tribute grubu “The Ultimate Pink Floyd Experience” ile kutladı. 

   Yaklaşık olarak 2 saat sahnede kalan grup Pink Floyd’un Wish You Were Here, Hey You,Welcome To the Machine , Another Brick In The Wall, Goodbye, Shine On You Crazy Diamond, Breath/Speak To Me, On The Run, Time,Brain Damage/Eclipse, Comfortably Numb gibi unutulaz eserlerini müthiş bir  video gösterisi ve ışık şov eşliğinde seslendirdi.

banner134

Ülkemizde yaşayan farklı milletlerden sanatseverin takip ettiği konserde konuklar birçok şarkıya eşlik ederken grup da yoğun ilgi karşısında tekrardan sahneye çıkarak ek bir şarkı daha seslendirdi.

Aileler, bağlarda gezdi ve çocuklarıyla üzüm hasadı yaptı
   Yine festival kapsamında şarap tadımları ile yarışmaların yer aldığı  ‘Etel Şarap Deneyimi’ gerçekleşti.

   Üzüm hasadı, şarap tadım ve yiyecek standlarının yanında, çocuklar da aktivitelerle eğlenip, üzüm topladıktan sonra ayakları ile teknelerde ezerken bunun ötesinde keyifli ve farklı bir gün geçirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75