banner6

Sarhoş turist, havaalanını birbirine kattı!

banner37

Ercan Havalimanı’nda, tasarrufundaki 19 karton sigarayı gümrüğe beyan etmesi için uyarılan ve nefesinde 97 promil alkol tespit edilen A.İ isimli turist, bağırıp, çağırarak, polis çavuşunu itip, yere düşürerek darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Sarhoş turist, havaalanını birbirine kattı!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA  

   Ercan Havalimanı’nda tasarrufundaki 19 karton sigarayı gümrüğe beyan etmesi için uyarılan A.İ. isimli turist, bağırıp, çağırarak, polis çavuşunu itip, yere düşürerek darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   “Polisi darp, görevinden men”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık”, ve “Uygunsuz Tavır Hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı A.İ. , dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu,   tanık olarak polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 11.01.2023, saat 17.35’te, Ercan Havalimanı’nda, X-ray cihazının bulunduğu yerde, 97 promil alkollü içki tesiri altındaki Türkiye’de sakin A.İ.’nin (E- 46), sarhoş bir vaziyette, orada görevli polis memuru T.Y.’nin, kendisini elektronik sigaraları yurt dışına çıkarmaması ve gümrüğe teslim etmesi konusunda uyarması üzerine olay çıkardığını anlattı.

   Tanık polis, zanlının, yüksek sesle bağırıp çağırıp el kol hareketleri yaparak, “Burası da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ben hiçbir yere gitmem. Sigaralarımı vermem” deyip, uygunsuz tavır ve harekette bulunduğunu söyledi.

   Aydoğanlı, havalimanında rahatsızlık yaptığı esnada, polis çavuşu M.Ç. ile polis memurları A.B. ve A.R.U.’nun gelip kendisine Ercan Güvenlik Karakolu’na gelmesini söylemeleri üzerine, “Beni bir yere götüremezsiniz” deyip, kendisini yerlere attığına dikkat çekti.

   Aydoğanlı, zanlının, kendisini yerden kaldırmaya çalışan polis çavuşu M.Ç’yi,  iki eli ile yüzünü çizip, her iki eli ile ayaklarından çekerek yüz üstü yere düşürdüğünü; M.Ç.’nin sol el başparmağının ezilmesine neden olup, polisi görevinden men ettiğine vurgu yaptı.  

   Aydoğanlı, zanlı A.İ.’nin suçüstü hali gereği tutuklandığını ve zanlının turist statüsünde KKTC'de bulunduğunu söyleyerek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Çeliker, zanlının 7 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104