banner6

'Sarhoşluk' kavgası poliste bitti

banner37

Gürültü yaptıkları için kendilerini uyaran İskender Bayram’ın evinin kapısını kırıp ciddi şekilde darp eden 3 gençten biri bıçakla yaralandı

'Sarhoşluk' kavgası poliste bitti
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da dün günün ilk saatlerinde aşırı alkol alıp gürültü çıkardıkları için İskender Bayram tarafından uyarılan 22 yaşındaki İbrahim Görkem Güvener, 26 yaşındaki Hüseyin Atatüre ve 25 yaşındaki Hasan Akmergiz, Bayram’ın önce evinin kapısını kırıp içeriye girdiler ardından da ciddi şekilde darp ettiler.

İskender Bayram da aldığı darbelerin acısıyla tasarrufundaki ekmek bıçağını söz konusu gençlerden İbrahim Görkem Güvener’in sol göğsüne soktu.

Polis tarafından gözaltına alınan 3 genç ve İskender Bayram, dün Gazimağusa’da nöbetçi mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 2’şer günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Hasan Dağlı’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli müfettiş muavini Eser Çelebi’yi tanık olarak dinletti.

Tanık polis, 13 Ağustos 2016 tarihinde saat 03.30’da Gazimağusa’da nefesinde yüzde 84 promil alkol bulunan Hüseyin Atatüre, Hasan Akmergiz ve İbrahim Görkem Güvener’in Ahmet Ratip Sokak üzerinde yaya olarak yürüdükleri sırada makul mazeretleri olmaksızın yüksek sesle bağırarak şarkı söyleyip rahatsızlık yaptıklarını söyledi.

Müfettiş muavini, söz konusu zanlıların aynı sırada sokak üzerinde ikamet eden ve kendilerini uyaran İskender Bayram ile tartıştıktan sonra olay bölgesinden aldıkları kaya parçalarıyla adı edilenin evinin giriş kapısını kırıp mülke tecavüz ettiklerini kaydetti.

Hüseyin Atatüre, Hasan Akmergiz ve İbrahim Görkem Güvener’in daha sonra İskender Bayram’ı ciddi şekilde darp ettiklerini anlatan tahkikat sorumlusu, Bayram’ın da tasarrufunda bulundurduğu ekmek bıçağını kapısını kırıp içeriye giren İbrahim Görkem Güvener’in sol göğsüne soktuğunu açıkladı.

Tanık polis, darp edilen İskender Bayram’ın ve olayda yaralanan İbrahim Görkem Güvener’in hastaneye kaldırıldıklarını ve tedavilerinin ardından taburcu edilerek gözaltına alındıklarını belirtti.

Müfettiş muavini, zanlılar aleyhine yürütülen polis soruşturmasının devam ettiğini belirtirken mahkemeden zanlıların 3’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Hasan Dağlı zanlıların soruşturma maksatlı 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2016, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104