banner6

Satışa hazır paketlerde 6 gram Hintkeneviri bulundu

banner37

Satışa hazır paketlerde 6 gram Hintkeneviri bulundu
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçundan tutuklanan C.E. ve G.K., ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı ve aleyhlerine, tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.  

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ile olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis memuru Cüneyt Arkın’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Cüneyt Arkın, zanlıların, 15 Nisan’da, Gazimağusa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Cüneyt Arkın, aldığı bilgi ışığında, zanlı C.E.’nin kalmakta olduğu ikametgahta, emir gereği yapılan aramada, çalışma masası üzerinde satışa hazır paketler içerisinde toplam 6 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını anlattı.

   Yaptığı soruşturmada C.E.’nin konu maddeleri G.K.’den aldığını öğrendiğini anlatan tanık polis, her iki zanlıyı tutukladığını anlattı.

   Tanık polis, emare zapt ettiği maddeleri incelenmesi için gönderdiği PGM’ye bağlı Devlet Kimya Laboratuvar’ından henüz analiz sonucu gelmediğini iade ederek, mahkemeden, zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın henüz neticelendirilmediğine, polisin süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110