“Satışını yapmıyoruz, biz sadece içiciyiz”

banner37

Göçmenköy bölgesinde şüphe üzerine durdurulan araçlarında ve evlerinde yapılan aramalarda hintkeneviri ve kokain türü uyuşturucu bulunan üç zanlı çıkarıldıkları mahkemeden özür diledi

“Satışını yapmıyoruz, biz sadece içiciyiz”
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Göçmenköy’de şüphe üzerine durdurulan araçlarında ve evlerinde hintkeneviri ve kokain türü uyuşturucu madde bulunan Osama Taleb Muh İsmail, Ahmad Waleed Hussein Abujubara ve İbrahiem Alsayed Mustafa isimli zanlılar dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı.


Mahkemede söz alan zanlılar, uyuşturucu ticareti yapmadıklarını kendilerinin sadece içici olduğu savunmasını yaptı. Mahkeme soruşturma amacıyla üç zanlının da üçer gün tutuklu kalmasına emir verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Sevinç, Lefkoşa, Göçmenköy’de, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde bulunan Lemar adlı işletmenin otoparkında 21 Şubat 2020 tarihinde ve 12.15 raddelerinde ZPG 266 plakalı aracın şüphelenilerek arandığını belirterek, arama sonucunda ise araçta uyuşturucu madde tespit edilmesi üzerine zanlılar Osama Taleb Muh İsmail, Ahmad Waleed Hussein Abujubara ve İbrahiem Alsayed Mustafa’nın tutuklandığını kaydetti.

banner134

Zanlılardan birinin pardösüsünün sarı cebinde 1 adet koli bandına sarılı şeffaf naylon içerisinde yaklaşık 60 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu kaydeden Sevinç, Osama Taleb Muh İsmail ve İbrahiem Alsayed Mustafa’nın ikametgahında yapılan aramada salonda bulunan buzdolabının üzerindeki beyaz tepside 1 adet OCB sigara kağıdı tespit edildiğini ifade etti.  


Sevinç, aynı gün Ahmad Waleed Hussein Abujubara’nın ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan arama sonucunda yaklaşık 50 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet içinde 20 miligram hintkeneviri olduğuna inanılan madde bulunan öğütücü, 1 adet üzerinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan siyah renk terazi, çalışma masasında şeffaf naylon içinde yarım gram ağırlığında kokain tespit edildiğini bildirdi.


Sevinç, zanlıların Güney Kıbrıs’ta ikamet eden bir şahıstan 300 Euro karşılığında 28 gram uyuşturucu madde aldığını ifade ederek, zanlıların 17 Şubat 2020’de Güney Kıbrıs’taki bir şahıstan 1100 Euro karşılığında 110 gram uyuşturucu madde aldığını ve bu maddenin bir kısmını sattığını anlattı.


Zanlıların gönüllü ifade verdiğine, bu ifadelerin ise teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine işaret eden Sevinç, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Hazal Hacımulla, mahkemeye avukatsız çıkan zanlılara da söz hakkı tanıdı. Zanlılar, satıcı olmadıklarını, sadece içici olduklarını dile getirerek, mahkemeden özür diledi.


Huzurunda verilen şahadeti dinleyen Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75