banner6

Sattığı kağıtların parasını, şirket muhasebesine vermedi

banner37

Lefkoşa’daki bir şirkette pazarlamacı olarak çalışan H.Ö.’nün 1 Nisan-9 Kasım 2021 tarihleri arasında şirketten 50 bin TL’den fazla parayı çaldığı iddia ediliyor

Sattığı kağıtların parasını, şirket muhasebesine vermedi
banner99

Ahmet UÇAR

Son dönemlerde artan ‘Müstahdem tarafından sirkat’ suçlarına bir yenisi daha eklendi ve Lefkoşa’daki bir firmada pazarlamacı olarak çalışan H.Ö. isimli zanlı, 1 Nisan-9 Kasım 2021 tarihleri arasında marketlere sattığı kağıtların karşılığı olan 50 bin 642 TL 81 kuruşu, şirket muhasebesine yatırmayarak zimmetine geçirdiği suçlamasıyla tutuklandı.


H.Ö., aleyhine başlatılan soruşturma çerçevesinde dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, zanlı H.Ö.’nün “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.


Şaban, zanlının Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini T.M.’nin yaptığı Atensa Kağıt Sanayi Limited isimli iş yerinde pazarlamacı olarak çalıştığını belirterek, 1 Nisan 2021 ile 9 Kasım 2021 tarihleri arasında bazı market sahiplerine verdiği mallara karşılık aldığı toplam 50 bin 642 TL 81 kuruş tutarındaki nakit parayı şirketin muhasebesine teslim etmeyerek sirkat ettiğini kaydetti.

banner134


Olayın polisin bilgisine 9 Kasım 2021 tarihinde geldiğini dile getiren Şaban, zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.


Şaban, soruşturmanın yeni başladığına işaret ederek, tespit edilmesi gereken market sahiplerinin ve alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğunu vurguladı.


Şaban, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunduğu üzerine durarak, zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104