banner6

Savaşan: Sağlık sisteminin sağlık çalışanlarının ve hastaların haklarını geliştirecek şekilde yenilenmesi gerekiyor.

banner37

Savaşan: Sağlık sisteminin sağlık çalışanlarının ve hastaların haklarını geliştirecek şekilde yenilenmesi gerekiyor.
banner150 banner151 banner143

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı, Milletvekili Dr. Ahmet Savaşan katıldığı bir televizyon programında ülkede Genel Sağlık Sigortası ile Hasta Hakları Yasası’nın geçirilmesi yanı sıra, iş yeri hekimliği tüzüğünün de yapılmasına büyük bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

Kanuni Sultan Süleyman’ın; “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi” sözünün, sağlığın “kıymetini” en iyi şekilde ifade ettiğine işaret eden Ahmet Savaşan, sağlık emekçilerinin ise bu “kıymetin” korunmasının en önemli bileşeni olduğunu vurguladı.

Sağlık sisteminin yıllardır kronikleşmiş sorunları var…

Sağlık hizmetlerinin kesintisiz, etkin ve kaliteli bir şekilde ülke insanına ulaştırılmasında en önemli sorumluluğun devlete, görevin ise hekimler ile sağlık çalışanlarına düştüğünü ifade eden Ahmet Savaşan, sağlık sisteminin yıllardır kronikleşmiş sorunları nedeniyle ülke insanının, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının büyük sorunlar yaşadığının altını çizerek, “insanımızın hastane ve hekim seçebilmesi ve kesintisiz kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi için yapılması gereken daha çok iş var” ifadelerini kullandı.

Savaşan, sağlık sisteminin yenilenmeye ihtiyacı olduğunu, bu yenilenmenin hem sağlık çalışanlarının, hem de hastaların haklarını koruyup geliştirmek amacıyla yapılması gerektiğini vurguladı. Savaşan, toplumsal görevlerimizin başında bunun gelmesi gerektiğinin de altını çizdi.

İnsanımız, sorumluluğunu yerine getiren bir devlet istiyor…

Genel Sağlık Sigortası ile Hasta Hakları Yasası’nın geçirilmesi ve iş yeri hekimliği tüzüğünün de yapılmasının daha fazla geciktirilmemesi gerektiğinin altını çizen Ahmet Savaşan, “insanımız, sorumluluğunu yerine getiren bir devletin yanı sıra, iyi eğitim almış, en iyi çalışma şartlarında hizmet üreten, ürettiği hizmetlerden memnun olarak, hastalarına saygı gösteren ve yarınlara umutla bakabilen hekimler ile sağlık çalışanlarını görmek istiyor” dedi.

Sağlık çalışanlarımız pandemide nefeslere nefes; canlara da can kattı…

Covid-19 gölgesinde kutladığımız 14 Mart Tıp Bayramı’nda, salgınla mücadelenin en büyük kahramanlarının, başta hekimler ile hemşireler olmak üzere bütün sağlık çalışanları olduğunu hatırlayarak, sağlık çalışanlarımızın bu mücadelede gösterdiği insanüstü çabalar sayesinde umutlara, umut; nefeslere nefes; canlara da can katıldığının unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Ahmet Savaşan, “salgın döneminde, kendi yaşamlarını tehlikeye atarak hizmet veren bütün hekimlerimize, hemşirelerimiz ile sağlık çalışanlarımıza gösterdikleri olağanüstü azim için gönül dolusu teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Dr. Küçük’ü minnetle yad ediyoruz…

Savaşan, mesajının sonunda “doktorluğu, halkçılığı, mücadele azmi ve özverisiyle yüreklerimizde farklı ve silinemez bir yere sahip öncü Lider’imiz Dr. Fazıl Küçük’ün doğduğu bu önemli günde kendisini minnetle yad ederken, görevleri başında hayatlarını kaybeden veya başka nedenlerle aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarını rahmetle anıyor, emekliye ayrılanlar ile hizmet vermeye devam edenlere sağlık ve huzur dileyerek, 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutlarım” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110