banner6

Savaştan kaçabilmek için binlerce dolar ödediler

banner37

Baf açıklarında, dün sabah saatlerinde Suriye’den geldiği tahmin edilen bir teknede, 8’i çocuk, 5’i kadın olmak üzere toplam 131 mülteci yakalandı

Savaştan kaçabilmek için binlerce dolar ödediler
banner99

İNSAN TACİRLERİ KAÇMAYI BAŞARAMADI… Polisin operasyon düzenlediği sırada, mültecileri taşıyan iki insan taciri ilk başta tekneden kaçmayı başardı, ancak Rum deniz polisinin kendilerini kovalaması üzerine fazla uzaklaşamadan yakalandı. Mültecileri taşıyan kaçakçıların bugün mahkemeye çıkarılmaları beklenirken, mültecilerin polise, savaştan kaçabilmek için insan tacirlerinin her birine 2’şer bin dolar para ödedikleri belirtildi.

Ahmet KARAGÖZLÜ

Her yıl binlerce insan, savaşlardan kaçabilmek için insan tacirlerine binlerce dolar para ödüyor ve canlarını hiç düşünmeden, küçücük teknelerle yüzlerce kilometre yol kat ederek umut yolculuğuna çıkıyor.

Baf açıklarında, dün sabah saatlerinde yine bir insanlık dramı yaşandı; Suriye’den geldiği tahmin edilen bir teknede 131 mülteci yakalandı.

Rum haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün saat 10.30 sıralarında, Pomos köyünün 5 deniz mili kuzeyinde mülteci taşıyan bir tekne olduğunu haber alan polis harekete geçti.

Polisin düzenlediği operasyonda, 8’i çocuk, 5’i kadın ve 118’i erkek olmak üzere toplam 131 mültecinin denizden kurtarıldığı bildirildi.

banner134

Polisin mültecileri Latsi Limanı’na götürdüğü belirtilirken, mültecilerin sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kokkinotrimithia’daki Mülteci Kampı’na yerleştirilmelerinin beklendiği kaydedildi.

Bu arada polisin operasyon düzenlediği sırada, mültecileri taşıyan iki insan taciri ilk başta tekneden kaçmayı başardı, ancak Rum deniz polisinin kendilerini kovalaması üzerine fazla uzaklaşamadan yakalandı.

Mültecileri taşıyan kaçakçıların bugün mahkemeye çıkarılmaları beklenirken, mültecilerin polise, savaştan kaçabilmek için insan tacirlerinin her birine 2’şer bin dolar para ödedikleri belirtildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104