Savunma avukatları, savunma hazırlıyor

banner37

Gazimağusa’da bin TL alacak için, dövülerek öldürülen Nijeryalı üniversite öğrencisinin cinayetiyle ilgili tutuklanan 5 gencin cinayet davası yine tehir oldu.

Savunma avukatları, savunma hazırlıyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bin TL alacak için, dövülerek zorla evinden kaçırdıktan sonra, götürüldüğü Çanakkale Göleti’nde de tekme tokatla ciddi şekilde darp edilip öldürülen 28 yaşındaki Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi Kennedy Taomwabwa Dede’nin cinayetiyle ilgili başlaması beklenen PI. duruşması, dün yine tehir edildi.

banner134
Meseleyle ilgili aylardır Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak yargıyı bekleyen Nidai Şanlı (28), Ozan Körkurt (18), Onur Körkurt (21), S. D. (K-17) ve Zekeriya Kurucu (22) isimli gençler, aleyhlerindeki cinayet davasından, 29 Haziran 2018’de itham edilecek.

Nidai Şanlı’yı Avukat Ulaş Sabancı, Ozan Körkurt ve Onur Körkurt’u Avukat Özkul Özdevrim, S. D.’yi (K-17) Avukat İbrahim Öztürk ve Zekeriya Kurucu’yu da Avukat Mustafa Kocatürk müdafaa edecek.

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak ve gençleri savunan avukatlar, mahkemeye ortak beyanda bulunarak, görüşme için süre istedi.

Huzurundaki beyanları değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, davayı, itham ve PI. için 29 Haziran 2018’e erteledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75