Sayın ve Gözalıcı'nın cezaları yarına kaldı

banner37

Yarım kilodan fazla eroini tasarruf etmekten suçlu bulunan eski polis Faruk Sayın ve Esat Cabbar Gözalıcı’nın ceza takdiri cuma gününe ertelendi

Sayın ve Gözalıcı'nın cezaları yarına kaldı
banner87

Emine UYSAL

Bostancı’da ele geçen 573 gram eroinle ilgili aleyhlerindeki davalardan suçlu bulunarak mahkum edilen eski polis Faruk Sayın ve Esat Cabbar Gözalıcı’nın ceza kararı yarın açıklanacak.

Narkotik polisinin geçtiğimiz yıl Bostancı’da gerçekleştirdiği operasyonda piyasa değeri 180 bin TL civarında olan 573 gram eroinle yakalanan 32 yaşındaki Esat Cabbar Gözalıcı ve 39 yaşındaki Faruk Sayın, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin oybirliği kararıyla suçlu bulmuştu. Dava, dün hafifletici nedenlerin mahkemeye aktarılmasının ardından ceza kararı açıklanmak üzere yarına ertelendi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar ve Avukat Batur Sağlamer hazır bulundu.

Esat Cabbar Gözalıcı’nın Avukatı Batur Sağlamer, müvekkilinin üzgün ve pişman olduğunu belirtti. Sağlamer, zanlının polise yardımcı olduğunu ve ülkemizi sevdiğini söyledi.

Söz hakkı verilen Faruk Sayın ise, “Bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

Olay nasıl olmuştu?

9 Mart 2017’de saat 22.15’te Bostancı’da, narkotik ekibi tarafından zanlı Hacı Karadağ’ın yönetimindeki Mercedes model FU 088 plakalı aracın önünü kesilmiş ve aracın sağ arka koltuğunda oturan zanlı Esat Cabbar Gözalıcı’nın siyah poşet içindeki yaklaşık 600 gram eroini araçtan attığı belirlenmişti.

Zanlılar Esat Cabbar Gözalıcı ile Faruk Sayın gönüllü ifade verip, suçlarını kabul etmişti.

Polis, Faruk Sayın’ın, İskele’ye bağlı Topçuköy’de dağlık arazideki yarım inşaat ve tarlasında zanlı Esat Cabbar Gözalıcı ile birlikte uyuşturucu maddeyi sakladıkları yeri tespit etmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER