Sea Side atıl, pislik içinde

banner37

Yeniboğaziçi’nde turizme yönelik muhteşem konumu olan denize sıfır Sea Side Otel, 2006 yılından bu yana kötü alışkanlıkların yuvası olarak kullanılıyor

Sea Side atıl,  pislik içinde
banner87

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa kazasına bağlı Yeniboğaziçi Bölgesi’nde bulunan Sea Side Otel, 2006 yılından bu yana turizme hizmet vermek yerine kötü alışkanlıkların, yılanların ve kargaların yeri oldu.

Tüm tepkilere rağmen geçmiş hiçbir hükümetin Sea Side Otel’i turizme kazandıramaması hem vatandaşların hem de turizmcilerin tepkisine neden oluyor.

Denize sıfır konumuyla çok değerli bir konuma sahip olan Sea Side Otel, 5 yıldızlı önemli bir otelin hemen yanında bulunuyor.

Sosyal Sigortalar Dairesi’ne ait olan Sea Side Otel’in yeniden turizme kazandırılarak hem bölgenin yatak sayısının artırılması hem de “Battı” denilen Sosyal Sigortalar Dairesi’ne kazanç sağlaması gerektiği belirtiliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın otelin yeniden turizme kazandırılması ve kazanç sağlanması amacıyla yeni bir şartname hazırlığı içerisinde olduğu ve önümüzdeki aylar içerisinde yeni bir ihaleye çıkılarak otelin kiralanmasının sağlanacağı bildirildi.

Tekakpınar: İhale için şartname hazırlanıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Erçin Tekakpınar, Sea Side Otel’in tekrar kazanılması için uzun süredir çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Tekakpınar, Sea Side Otel ile ilgili geçtiğimiz yıllarda 2 kez ihaleye çıkıldığını ancak bu ihalelere hiçbir katılım olmadığını bildirdi.

Bu nedenle otelle ilgili olarak yeni bir şartname hazırladıklarını ve çıkılacak ihalenin ardından Sea Side Otel’in Kıbrıs Türk turizmine kazandırılmasını amaçladıklarını anlatan Tekakpınar, yeni hükümet oluşumu ile göreve gelen Bakan Zeki Çeler’in göreve gelir gelmez Sea Side Otel’in kazandırılması için talimat verdiğini aktardı.

Tekakpınar, ümitlerinin bu kez ihaleye katılım olması olduğunu dile getirdi. Sea Side Otel’in turizme kazandırılarak bölgenin yatak sayısının artırılmasının yanında, Sosyal Sigortalar Dairesi’nin kazanç sağlamasını hedeflediklerini anlatan Tekakpınar, amaçlarının otelin satılması değil de, kiralanması olduğunu söyledi. Tekakpınar, önümüzdeki birkaç ay içerisinde gereken yapılacağını sözlerine ekledi.

Bıçaklı: Bu değer artık kullanılmalı

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Sea Side Otel’in mülkiyetinin Sosyal Sigortalar Dairesi’ne ait olduğunu söyledi.

Sea Side Otel’in sosyal sigortalıların malı olduğuna dikkat çeken Bıçaklı, ancak maalesef yıllardır bu otelin atıl, çok çirkin ve uygunsuz vaziyette bırakıldığını kaydetti.

Arslan Bıçaklı, geçmişte insanlar tarafından kullanılan otelin, yıllardır yılanlara ve kargalara bırakıldığından yakındı.

Söz konusu otelin artık ya kiralanmasının ya da satılmasının gerektiğine dikkat çeken Bıçaklı, bir şeyler yapılıp böylesi önemli bir değerin artık kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Arslan Bıçaklı, Sosyal Sigortalar için battı denildiğini, ancak böylesi bir değerin kullanılmasının kimsenin aklına gelmediğini dile getirdi.

Sendika olarak denizin değdiği böylesi önemli değerdeki bir otelin yıllardır atıl vaziyette bırakılmasının nedenini geçmiş hükümetlere sorduklarını anımsatan Bıçaklı, yeni hükümetin ve Çalışma Bakanı’nın Sea Side Otel’i acil yapılacak işlerin arasına koyması gerektiğinin altını çizdi.

Arslan Bıçaklı, işçi sınıfının malı olan bu değere yeni hükümet ve Çalışma Bakanı’nın sahip çıkmasını bekledikleri sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER