Sebze ve meyve fiyatları cep yakıyor

banner37

Haftalık mutfak alışverişini Lefkoşa açık pazardan yapan vatandaş, fiyatların yüksek oluşundan şikayet etti

banner87
Sebze ve meyve fiyatları cep yakıyor
banner90
banner99

BAKLANIN KİLOSU 20 TL… Pazarda meyve ve sebzenin fiyatını gören vatandaşlar, “Bu kadar da olmaz” dedi. Pahalılıkta birinciliği bakla aldı. Bakla kilosu 20 TL’den satışa sunuluyor. Baklayı kilosu 15 TL ile bezelye ve biber çeşitleri takip ediyor.

Eniz ORAKCIOĞLU


   Pazar günleri Başkent Lefkoşa’da Otobüs Terminal alanına kurulan açık pazar, haftalık mutfak alışverişini yapan vatandaşlarla doldu ancak fiyatlar herkesi şok etti.

Sebze ve meyvenin fiyatlarını yüksek bulan vatandaşlar, “Fiyatlar cep yaksa da mecbur alışveriş yapacağız” dedi.

Bu hafta pazarın rekortmeni kilosu 20 TL ile bakla oldu. Baklayı sırası ile 15 TL ile biber çeşitleri ve bezelye, 12 TL ile kabak 10 TL ile yerli muz, ananas, çilek ve domates izledi.

Baklanın kilosu 20 TL

Pazarda yerini alan meyve ve sebze genelinde fiyatların yüksek olduğu gözlemlendi. Bakla kilosu 20 TL’den alıcı beklerken, kampanya biber, dolmalık biber ve bezelye 15 TL’den pazarda yerini aldı.

Pazardaki diğer fiyatlar şu şekilde; kabak kilosu 12 TL, Ananas, çilek ve yerli muz gibi meyveler 10 TL, salatalık kilosu 8 TL ve domates kilosu 5 ile 10 TL arasında kalite ve çeşide göre değişen fiyatlarla alıcılara sunuldu.

3 kilosu 10 TL
 

Birçok pazarcı patates, mandalina ve portakal gibi meyve ve sebzeleri 3 kilosu 10 TL’den kampanyalı olarak satışa sundu. Bunların yanında 3 enginar 10 TL’den pazarda yerini aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75