banner6

Seçim tarihi 1 Temmuz olabilir

banner37

Başbakan Tufan Erhürman Haziran’da yapılması planlanan belediye seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Seçim tarihi 1 Temmuz olabilir
banner151

Erhürman, seçimin normal tarihinde üniversite sınavları olduğunu, o tarihin bir hafta öncesinin de bayrama denk geldiğini ifade ederek, belediye başkanlarının görev süresinin 20 gün kısaltılması taraftarı olmadığını kaydetti.

Erhürman, seçim tarihinin 1 Temmuz Pazar günü yapılmasının kendi şahsi görüşü olduğunu ifade ederek, bu düşünceyi “süreyi 20 gün kısaltmaktansa 1 gün uzatıp 1 Temmuz’da yapmak daha uygun gibi geliyor” şeklinde açıkladı.

Erhürman, kararı Bakanlar Kurulu’nun vereceğini de ifade ederek, önümüzdeki günlerde bu konuda bir çalışma yapılacağını kaydetti.

“Her noktada ittifak anlayışımız olmadı”

Koalisyon hükümetinin seçimlerdeki ittifak süreciyle ilgili de konuşan Erhürman, her noktada ittifak gibi bir anlayış çalışmaları olmadığını ifade ederek, nerelerde kimlerle nasıl ittifak yapabilir diye parti komitelerinin toplandığı kaydetti.

Komitelerin yaptığı çalışmaların olgunlaştığını da sözlerine ekleyen Erhürman, son toplantıyı Başkan ve Genel Sekreterler seviyesinde yapıp, nerede ittifak yapılabileceği şeklinde belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 11:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104