banner6

'Seçime gidilecekse, vekillerin gelip bütçeyi görüşeceğini düşünmüyorum'

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş Meclis Genel Kurulu'nda söz alarak, erken seçim önerisinin gündemin ilk sırasında olmamasını eleştirdi.

'Seçime gidilecekse, vekillerin gelip bütçeyi görüşeceğini düşünmüyorum'
banner99

Denktaş, “Mecliste ivedilik alınıyor, yasa tartışılıyor. Ben erken seçim önerisinin Meclis gündeminin ilk sırasında olmasını beklerdim” diyerek başladı.

Denktaş, CTP ile UBP’nin erken seçim tarihi konusunda uzlaştığını kaydederek, erken seçime gidilmesi halinde 2018 bütçenin geçirilemeyeceğini, bununla birlikte hayat pahalılığının maaşlara yansıtılamayacağını, hayvancıların, çiftçilerin, üreticilerin ödenemeyeceğini söyledi. Denktaş: “Düşünmeden verilen kararın sonuçlarını söylemek durumundayım” dedi.

“Seçime gidilecekse, vekillerin gelip bütçeyi görüşeceğini düşünmüyorum”

31 Ekim’de bütçeyi sunacağını kaydeden Denktaş, “Seçime gidilecekse, vekillerin buraya gelip bütçeyi görüşeceğini düşünmüyorum. 2018 sorunlu başlayacak. Bunu bilin. Seçim tarihiyle ilgili ne yapılacaksa, CTP ve UBP’den bunu yapmasını bekliyoruz. Uzlaştınız. Bunu bugün bitirelim. Başka öneri de yapacak değiliz. Herkes hazırlığına başlasın” dedi.

Denktaş, sabahtan beri kafasında “Hababam Sınıfı”nın şarkısının döndüğünü de söyledi.

Sonra tezkerenin oylamasına geçildi. Belediye Personel (Değişiklik) Yasa önerisinin komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkere oy birliğiyle kabul edildi.

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nin İndirimli Tahsilata İlişkin (Geçici Kurallar) Yasa Tasarısı’nın Genel Kurulda üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi de oy birliği kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 10:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104