Seçimlere dıştan müdahale olmasın

banner37

Seçimlere dıştan müdahale olmasın
banner90
banner99

   KIBRIS Medya Grubu bünyesindeki “COMAR Araştırma Şirketi”nin son yaptığı anket, halkımızın dış güçlerin seçimlerimize karışmasını istemediğini ortaya koydu. COMAR’ın anketine katılan vatandaşlarımızın ezici çoğunluğu, seçim dönemlerinde siyasi partilerin yabancı sivil toplum örgütlerinden maddi destek almasını onaylamadığını belirtti.

COMAR’ın anketinde, yabancı sivil toplum örgütlerinden maddi yardım alınmasını desteklemeyenlerin oranı yüzde 63.4; destekleyenlerin oranı yüzde 25.5; ne onaylarım ne oylamam diyenlerin oranı yüzde 7.6; fikri olmayanların oranı yüzde 3.5... Anket, Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacak kişilerin, halkımızın bu hassasiyetini dikkate almak zorunda olduğunu gösteriyor

İşte anket sonuçları

   “Seçim dönemlerinde siyasi partilerin hangi yerlerden maddi yardım almasını onaylarsınız?” sorusuna karşılık katılımcıların, yüzde 63.4’ü partilerin yabancı sivil toplum örgütlerinden maddi destek almasına karşı olduğunu belirtti.

banner134
   Sonuçlar şöyle:

   “-Yabancı sivil toplum örgütlerinden maddi yardım alınmasını destekleyenlerin oranı yüzde 25.5; desteklemeyenlerin oranı yüzde 63.4; ne onaylarım ne oylamam diyenlerin oranı yüzde 7.6; fikri olmayanların oranı yüzde 3.5.

   -Yerli sivil toplum örgütlerinden maddi yardım alınmasını destekleyenlerin oranı yüzde 44.4; desteklemeyenlerin oranı yüzde 44.7; ne onaylarım ne oylamam diyenlerin oranı yüzde 8.1; fikri olmayanların oranı yüzde 2.9.

   -Yabancı özel kuruluşlardan maddi yardım alınmasını destekleyenlerin oranı yüzde 29; desteklemeyenlerin oranı yüzde 61.3; ne onaylarım ne oylamam diyenlerin oranı yüzde 6.6; fikri olmayanların oranı yüzde 3.1.

   -Yerli özel kuruluşlardan maddi yardım alınmasını destekleyenlerin oranı yüzde 49.1; desteklemeyenlerin oranı yüzde 40.8; ne onaylarım ne oylamam diyenlerin oranı yüzde 7.3; fikri olmayanların oranı yüzde 2.7.

   -Türkiye Cumhuriyeti’nden maddi yardım alınmasını destekleyenlerin oranı yüzde 57; desteklemeyenlerin oranı yüzde 35.4; ne onaylarım ne oylamam diyenlerin oranı yüzde 6.3; fikri olmayanların oranı yüzde 1.2.

   -KKTC devletinden maddi yardım alınmasını destekleyenlerin oranı yüzde 61.4; desteklemeyenlerin oranı yüzde 32.7; ne onaylarım ne oylamam diyenlerin oranı yüzde 4.4; fikri olmayanların oranı yüzde 1.5.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75