banner6

Sedye ile mahkemeye çıkarıldı

banner37

Hamitköy’de, yaya olarak yolun karşısına geçtiği sırada 22 yaşındaki Alper Söyek’e çarparak ölümüne neden olmakla suçlanan motosiklet sürücüsü Adem Dayanık, ambulansla mahkemeye götürüldü.

Sedye ile mahkemeye çıkarıldı
banner99

Emine UYSAL

Hamitköy’de meydana gelen trafik kazasında yaya olarak yolun karşısına geçtiği sırada 22 yaşındaki Alper Söyek’e çarparak ölümüne neden olmakla suçlanan motosiklet sürücüsü Adem Dayanık, ambulansla mahkemeye götürüldü. Yayanın aşırı alkollü, sürücünün aşırı süratli olduğu iddia edildi.

Sedye üzerinde teminat duruşmasına çıkarılan Adem Dayanık’ın, 15 bin TL nakdi teminat yatırmasına, iki kefilin 200’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verildi.

“Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak”, “Dikkatsiz sürüş”, “Tehlikeli sürüş” ve “Aşırı süratli araç kullanma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Adem Dayanık, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görev yapan polis çavuşu Gökhan Yeşildağlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yeşildağlı, 15 Ekim’de saat 03.15’te Hamitköy’de Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda, yönetimindeki KG 633 plakalı, 1000 cc’lik motosiklet ile aşırı süratli ve dikkatsizce Gazimağusa istikametine seyreden Adem Dayanık’ın, Ekin Adademir isimli işyerinin önlerine geldiğinde yolun kuzeyinden güneyine doğru yaya olarak geçmeye çalışan Alper Söyek’e motosikletin ön kısmı ile çarptığını belirtti.

Polis çavuşu Gökhan Yeşildağlı, kaza sonucu ağır yaralanan yaya Alper Söyek’in, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdiğini belirterek, zanlının da omzunda kırık olduğunu söyledi.

“Yaya geçidinden geçmiyordu”

Zanlının avukatının sorularını da yanıtlayan Gökhan Yeşildağlı, tahkikat neticesinde yayanın, yaya geçidinin 40 metre uzağından geçtiğini belirtti.

O yolda 30 km sürat tahdidi olduğuna vurgu yapan Yeşildağlı, motosikletin süratli olduğunu belirterek, çarptıktan sonra 185.20 metre uzağa savrulduğunu söyledi.

Zanlının etki edeceği tahkikatın tamamlandığını belirten Yeşildağlı, Ulukışla’da sakin zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin zanlı lehine 200’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve zanlının haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104